انواع پوشاک

راهنمای خرید انواع کروات

معرفی انواع کروات مردانه

همه چیز در مورد انواع کروات

انواع کروات امروز قصد داریم در مورد موضوعی صحبت کنیم که برای آقایان پر اهمیت است. ما میخواهیم همه چیز در مورد کراوات ها را مورد بحث قرار دهیم.
در بسیاری از مهمانی ها و یا مناسبت های رسمی از کراوات استفاده میشود زیرا استایل را بسیار شیک و کامل کرده همچنین به لباس های ساده جلوه بسیاری میبخشد.

آقایان در هر سنی که هستند میتوانند از کراوات ها استفاده کنند. اما یکسری نکات در مورد کراوات ها وجود دارد که امروز میخواهیم به آنها بپردازیم.

برای انتخاب یک کراوات، باید به مواردی مانند جنس، طول، مدل یقه و موارد اینچنینی توجه نمود. همچنین باید فرم صورت خود را به خوبی شناخته و با توجه به آن کراوات مناسب خود را انتخاب نمایید.

نکات کلی در مورد کراوات ها

همه کراوات ها باید آستر داشته باشند. اگر میخواهید بدانید جنس مناسب برای آستری چیست باید بگوییم که پشم یکی از بهترین جنس برای آستری کراوات است. زیرا باعث میشود هم کراوات چروک نشده و هم بسیار صاف روی پیراهن شما قرار بگیرد.
جتما به جنس انواع کرواتدقت نمایید، هرچقدر جنس آن بهتر باشد بسیار زیبا تر روی لباس شما قرار خواهد گرفت.
ابعاد کراوات باید طوری باشد که گره آن را بتوان بسیار دقیق و صاف تنظیم نمود. اگر جنس کراوات نیز خشک باشد گره بسیار ناموزون خواهد شد.

اندازه کراوات:

اگر به اندازه کراوات توجه نکنید کل استایل شما خراب خواهد شد و به جای اینکه خوش استایل دیده شوید مورد تمسخر قرار خواهید گرفت. برای مثال اگر یک انواع کروات بسیار بلند انتخاب کنید که از قسمت پایین کت هم بیرون بزند خنده دار نیست؟ پس باید با توجه به قد و نوع اندام خود ی انواع کروات مناسب انتخاب کنید.
این موضوع را جدی بگیرید و در هنگام خرید فقط به زیبایی کراوات توجه نکنید.

قد کراوات باید طوری باشد که بالای سگک کمربند قرار بگیرد. پهنای استاندارد کراوات نیز حدود ۵٫۵ تا ۱۰٫۵ میباشد. همچنین سعی کنید از زدن گره های شل و سفت خودداری کنید زیرا زیبایی کراوات را از بین خواهد برد.

جنس کراوات:

جنس و بافت کراوات نیز مهم است. برای مثال اگر قصد ست کردن انواع کروات با یک پالتوی زمستانی را دارید جنس های نازکی مانند ساتن اصلا مناسب نیستند و شما باید به دنبال کراوات هایی با جنس ضخیم مانند پشمی باشید. اما اگر در فصل های گرم میخواهید انواع کروات بزنید حتما باید از جنس های نازک و لطیف استفاده کنید. به طور کلی، باید به هماهنگی جنس کراوات با لباس‌های دیگر خود توجه داشته باشید. اگر جنس انواع کراوات با لباس های دیگر شما هماهنگ نباشد بسیار بد خواهد شد و تیپ و استایلتان را نابود می‌کند.

رنگ کراوات:

همانطور که همه ما میدانیم تنوع رنگ در هر وسیله یا لباسی بسیار زیاد است. پس شما میتوانید با توجه به مناسبت و بقیه لباس هاانواع انواع کرواتخود را انتخاب نمایید. کراوات‌های طرح‌دار، راه‌راه، خال‌خالی، ساده و…به شما این امکان را میدهند که برای هر سبک لباسی یک کراوات تهیه کنید. برای اینکه از میان انواع کراوات به گزینه بهتری دست پیدا کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید.

در ابتدا به رنگ کت و شلوار دقت کنید. به رنگ پیراهن نیز بیشتر از کت و شلوار توجه کنید و سعی کنید انواع کروات را انتخاب کنید که رگه های از لباستان داخل آن وجود داشته باشد. اگر کراوات‌تان ساده نیست باید سراغ گزینه‌ای بروید که در آن علاوه بر رگه‌های رنگی سایر بخش‌های لباس، رنگی دیگر هم در خود داشته باشد. وجود رنگی متفاوت باعث جلوه بیشتر کراوات می‌شود.

نکات مهم در مورد رنگ کراوات:

کراوات های رنگی ساده را میتوان با انواع لباس ها ست نمود.
اگر قصد استفاده از کراوات برای محل کار را دارید رنگ های تیره مناسب تر هستند.
کراوات های مشکی به راحتی با تمام لباس ها ست شده و همچنین دیرتر بقیه کراوات ها کثیف میشود.
جوان ها بهتر است از کراوات های طرح دار با نگ های گرم استفاده کنند زیرا زیبایی استایل آنها را چندین برابر میکند.

معرفی انواع کروات مردانه

معرفی انواع کروات مردانه

انتخاب انواع کروات با توجه به فرم صورت:

هنوز همه چیز در مورد کراوات ها به پایان نرسیده و یکی از نکات مهم در انتخاب انواع کروات فرم صورت است. برای هر فرم صورتی نمیتوان از یک مدل کراوات استفاده نمود زیرا زیبایی استایل را از بین خواهد برد.

انواع کروات مناسب برای مردان لاغر اندام:

اگر آقایی با فرم صورت باریک و لاغر هستید انواع کروات های باریک بسیار مناسب شما هستند، اگر ا کراوات های پهن استفاده نمایید کراوات نصف لباس شما را خواهد گرفت و بسیار بد جلوه بدی خواهد داشت.

انواع کروات مناسب برای مردانی با اندام متوسط:

اگر اندام متوسطی دارید هر سبک کراواتی را میتوانید به راحتی انتخاب کنید و محدودیتی برای شما وجود ندارد. پس اگر اندامی عادی دارید و صورت‌تان هم نه استخوانی است و نه چاق، هر نوعی کراواتی را می‌توانید با لباستان ست و هماهنگ کنید.

کراوات مناسب برای مردانی با اندام درشت:

اگر فردی با اندام درشت هستید اصلا سمت کراوات های باریک نروید زیرا آنها روی لباس شما بسیار کوچک به نظر می آیند و استایل شما را به کل نابود خواهند کرد.
البته انواع کرواتهای خیلی پهن نیز مناسب شما نیستند زیرا این نوع کراوات ها سالهاست که از مد افتاده اند و اصلا زیبا نیستند. پس اگر کراوات خیلی پهنی را داخل کمد خود دارید بهتر است از آن استفاده نکنید.

نکته: شما میتوانید در مناسبت های غیر رسمی انواع کروات را بدون کت نیز بپوشید. این کار یک استایل متفاوت به شما میبخشد و جوانان زیادی به این سبک لباس میپوشند. انواع کروات های ساده برای چنین استایلی مناسب نیستند. پس اگر کت و شلوار نمی‌پوشید،برای هماهنگی بولز و شلوار با کراوات حتما به رنگ آن توجه کنید  و کراواتی چهارخانه یا خال‌خالی برای خود بخرید.

انواع کروات ابریشمی:

اگر یکانواع کروات ابریشمی به رنگ سرمه ای خریداری کنید بسیار برای مناسبت های رسمی گزینه مناسبی است.چون سسرمه ای یک رنگ تیره است برای مکان هایی مانند مصاحبه کاری نیز مناسب است.

انواع کروات پشمی:

این انواع کروات به دلیل چروک نشدن بسیار مناسب هستند و اگر از طرح های چهارخانه و و طرح های ریز داخل آن استفاده شده باشد زیبایی آن را چندین برابر میکند. یک کراوات پشمی طرح دار به رنگ کرم با یک پالتو قهوه ای نیز بسیار شیک خواهد شد.

کراوات میکرو:

این انواع کروات ها ابتدا در طرح های ریز تکرار شونده ارائه میشد اما امروزه تنوع بسیار زیادی دارند و با تمام کت و شلوارها و لباس های سبک کژوال ست میشوند. در برخی از کشورهای اروپایی این کراوات‌ها در رنگ آبی کاربنی و رنگ‌های تیره که طرح‌های قهوه‌ای، قرمز یا سبز در آن ها به کار رفته استفاده میشوند.

انواع گره کراوات:

 • گره FOUR-IN-HAND(چهار در دست) یا گره دانشجویی
 • گره های بزرگ مانند WINDSOR، PRATT
 • گره کلوین و گره پرنس آلبرت
 • گره ELDREDGE و VAN WIJK (گره ای بسیار خاص و متفاوت)
 • گره ساده
 • انواع کروات

در تصویر زیر انواع گره کراوات برای شما نشان داده شده است.

جهت تبلیغات رایگان به این سایت مراجعه کنید

معرفی انواع گره کروات مردانه

معرفی انواع گره کروات مردانه

انواع پاپیون

مردان همیشه در مراسمات رسمی چون عروسی، مهمانی دوستانه و یا یک جشن فارغ التحصیلی، برای داشتن پرستیژ مناسب از کراوات و یا انواع پاپیون مردانه استفاده می‌کنند. پاپیون ، مترادف با شیک پوشی و ظرافت است و در موقعیت‌‏های خاص روشی مطمئن برای جذابیت خواهد بود. با این حال بستن ساده پاپیون بلافاصله شما را به یک مرد زیبا تبدیل نمی‌کند. اما اگر چند قانون را رعایت کنید، این اکسسوری جذابیت را در شما بیشتر نشان می‌دهد.‎

پاپیون دارای تنوع زیادی در شکل، رنگ، جنس و الگو در بازار می‎باشد که با توجه به این موارد دارای دو سبک مجلسی و ساده است. این اکسسوری یکی از لوازم جانبی است که می‌تواند در هر سنی و در تمام لحظات مهم زندگی پوشیده شود. با توجه به اندازه کوچک آن و به این دلیل که در زیر صورت قرار می‌‏گیرد، توجهات زیادی را به خود جلب کرده و این امر لزوم انتخاب درست را بیشتر خواهد کرد.

انواع پاپیون مردانه | بررسی

پاپیون مردانه انواع مختلفی دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره میکنیم.

مدل آماده پاپیون مردانه

این نمونه یکی از موارد بسیار کاربر پسند و پرفروش بازار می‌‏باشد که به واسطه قفل و یا دکمه‌ای که پشت آن قرار گرفته، به راحتی دور گردن بسته می‌شود. تقارن دو طرف پاپیون و ظاهر یک‌دست آن نشان از آماده بودن اکسسوری می‌دهد. قیمت این مدل نسبت به سایر مدل‌‏ها کمتر است.

پاپیون  مردانه بدون گره

انجام گره و تنظیم دو طرف پاپیون می‌بایست توسط خود فرد انجام شود؛ این مدل از پاپیون‌ها نیز دارای قفل گیره‌ای جهت بسته شدن به دور یقه پیراهن می‌‏باشند. از مزیت‌‏های اصلی این اکسسوری قابلیت تغییر اندازه آن است.

گره‎‌دار بندی یکی از انواع پاپیون مردانه

اگر از آن دسته از آقایان هستید که همیشه عجله دارند و یا گره زدن پاپیون برای شما سخت می‌باشد این نمونه بهترین گزینه برای شماست.

نکات مهم برای خرید پاپیون مردانه

 1. نوع مناسب: اولین نکته برای خرید مناسب، انتخاب نمونه‌ای در بین تنوع مدل‌‎های بازار است که نیاز شما را به درستی برطرف سازد.
 2. سایز پاپیون: سایز مناسب با اندام و لباس شما، پرستیژ خود را دارد. یکی از قانون‏‌های دنیا مد در رابطه با این امر، تناسب آن با پهنای صورت شماست تا بتواند هارمونی مناسب را ایجاد کند.
 3. جنس اکسسوری: توجه به جنس محصول از فاکتورهای مهم در خرید هر لباس و اکسسوری است. پاپیون‌ های امروزی از انواع و اقسام جنس‌های ابریشمی، نخی، چرمی،‌ پلی استری، ساتن و … تولید می‌شوند که بسته به نیاز و محیط خاصی که در آن می‌خواهید استفاده کنید باید از آنها بهره ببرید.
 4. رنگ مناسب: در خرید این اکسسوری به رنگ نیز باید توجه کنید. همخوانی مناسب بین رنگ لباس و پاپیون، تاثیر مستقیمی بر استایل شما دارد.

ادامه مطلب

 1. طرح و نقش زیبا: نکته مهم در رابطه با خرید پاپیون ‏‌های طرح دار، لزوم استفاده از آن با پیراهن ساده می‌‏باشد.
 2. شکل مناسب: متناسب با سلیقه و همچنین جذابیت‎های تیپ و استایل شخصی باید از انواع شکل‌‏های بازار انتخاب کنید. اشکال مختلف پاپیون شامل: خفاشی، پروانه‌ای، نوک تیز، لبه گرد، نامتقارن و… است.
 3. نوع بسته شدن بر روی گردن: تمامی انواع این اکسسوری دارای  قفل‌ها، گیره‌ها و همچنین قَزن‌هایی برای بسته شدن راحت بوده که در خرید آن سلیقه شخصی نقش دارد.
 4. قیمت مناسب: قیمت پاپیون مردانه در بازار ایران مناسب بوده و می‌توانید با خیال راحت در کنار توجه به نیاز خود از بین انواع مختلف بهترین نمونه را انتخاب کنید.انواع کروات

با پاپیون مردانه چه لباسی بپوشیم؟

به طور کلی پیراهن رسمی مردانه یکی از مناسب‎ترین لباس‌ها برای همراهی این اکسسوری است، اگرچه پیراهن راحتی نیز قابل استفاده می‌‏باشد. در مورد یقه‎های پیراهن نیز باید دقت داشته باشید که محصول به راحتی بر روی آن بنشیند. پیراهن‌های یقه ایستاده مانند یقه ماندارین ، یقه باند‌ و پیراهن‌های یقه معکوس، یقه‌‏های برش‌دار نیز هرگز با پاپیون نباید استفاده گردد. یقه فرانسوی، یقه بال، یقه ساده  تعادل و زیبایی خاصی را با پاپیون به همراه دارند که در مراسمات رسمی جلوه بهتری به استایل شما می‌‏بخشند.

یکی از  اکسسوری‌های پرطرفدار مردانه در سراسر جهان، پاپیون بوده که با توجه به این موضوع دارای تنوع زیادی است. از این رو خرید و انتخاب آن کاری سخت و زمان‌گیر می‌‏باشد. البته اگر مورد مناسبی را در یک مهمانی استفاده کنید، متوجه عدم نتیجه آن بر زیبایی استایل خود می‌‏شوید. تفاوت انواع پاپیون با کراوات در استفاده آن تنها برای مراسمات رسمی و عروسی است که با رعایت نکات بالا در زمان خرید می‌توانید بهترین استایل را برای خود داشته باشید.