اطلاعات عمومی, انواع لوازم یدکی خودرو, سایر محصولات

راهنمای خرید ضبط خودرو

قیمت خرید ضبط خودرو

راهنمای خرید ضبط خودرو

خرید ضبط خودرو یک ضبط کامل و مناسب با بودجه معقول برای ماشین، همواره دغدغه بسیاری از افراد می باشد.  در این مقاله در کل به تقسیم بندی قیمتی ضبط های تک دین موجود در بازار ایران میپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به بودجه ای که دارید برای خرید هدیونیت خود کار راحتتری داشته باشید. توجه داشته باشید که در گذشته مقاله ای تحت عنوان  راهنماي خريد راديوپخش  در سایت قرار داده شده است و به بررسی فنی تر رادیوپخشها پرداخته است.

انتخاب ضبط ماشین

برای داشتن یک سیستم صوتی مناسب و با کیفیت ، ابتدا به یک هدیونیت که در اصطلاح به آن رادیوپخش، رادیوفلش، ضبط نیز گفته می شود نیاز دارید. برای انتخاب یک پخش مناسب معیارهای مختلفی وجود دارد (توان خروجی، تعداد خروجی رادیوپخش، پورتهای ورودی، قابلیت بلوتوث، اینترفیس، میکس ترکس و … ) که در واقع برای انتخاب آن هر چه بیشتر هزینه کنید از امکانات بیشتری بهره می برید.

تاثیر قیمت در انتخاب ضبط

پیدا کردن برند شاید اولین کار و در عین حال مهمترین بخش از انتخاب ضبط ماشین باشد. در کل 5 برند اصلی برای تولید رادیوپخش در ایران وجود دارند ( کنوود، پایونیر، سونی، جی وی سی و آلپاین ) مقایسه بین ضبطهای این شرکت ها با اجناس شرکتهای چینی مانند کاروزریا، شروود، مکسیدر، مارشال، بوستر  و … امری ساده نیست. بهرام شاپ همواره پیشنهاد می کند که از مارکهای اصلی برای رادیوپخشهای ماشین خود استفاده کنید ولی اگر برای پخش ماشین خود بودجه ای پایین در نظر دارید و به دنبال نصب سیستم نیستید بهرام شاپ از چند برند چینی که کیفیت قابل قبولی دارند پشتیبانی می کند.

نکات مهمی که در خرید ضبط وجود دارند عبارتند از  توان خروجی، تعداد خروجی رادیوپخش، پورتهای ورودی، قابلیت بلوتوث، اینترفیس، میکس ترکس باید در نظر داشته باشید. در اين مورد مقاله اي در گذشته در بهرام شاپ قرار داده شده است و مي توانيد بصورت خاص با كمك آن با ويژگيهاي مختلف پخش ها آشنا شويد:

انواع ضبط خودرو

فروش انواع ضبط خودرو

تقسیم بندی قیمت خرید ضبط خودرو در بازار

  • در صورتیکه شما با بودجه ای کمتر از 300 هزار تومان دنبال تهیه ضبط برای ماشین خود هستید باید از بین برندهای چینی یکی را ابتدا انتخاب کنید. در این بین کاروزریا، شروود، مارشال و مکسیدر شرکتهای موفق تری به حساب می آیند. در این رنج قیمتی شما می توانید یک پخش بدون سی دی با پنل ثابت و یا متحرک تهیه نمایید. همچنین با این بودجه می توانید یک دستگاه پانل ثابت با قابلیت بلوتوث برای ماشین خود فراهم کنید. که انواع مدلهای آن از لینک زیر قابل مشاهده می باشند.:

در صورتیکه سقف هزینه شما 500 هزار تومان است می توانید یک دستگاه سی دی خور و فلش خور چینی با قابلیت ساپورت بلوتوث تهیه نمایید. البته همچنان نمی توانید سراغ مارکهای اصلی بروید. ولی کیفیت پنل دستگاهها در این رنج قیمت بمراتب بهتر از حالت اول می باشد.

نکته خرید ضبط خودرو

در صورتیکه دنبال رادیوپخش مارک اصلی هستید و می خواهید ارزاننترین مدلها را تهیه کنید با بودجه ای حدود 500 تا 600 هزار تومان می توانید از بین 4 برند اصلی انتخاب کنید. با توجه داشته باشید که پخشهای این رده همه رادیوفلش هستند و سی دی را ساپورت نمی کنند ولی USB فلش و Aux را ساپورت می کنند. در زیر می توانید انواع رادیوفلش های برندهای اصلی را مشاهده کنید.  در نظر داشته باشید که رادیوفلش 204 کنوود و 152 و 151 جی وی سی خروجی آمپلی فایر 4 کانال و در نتیجه قابلیت اضافه نمودن ساب ووفر را دارند. مدل 210 و 110 سونی دو مدل دیگر از دستگاههایی هستند که در این رنج قیمت قرار میگیرند. امکانات بروزی نیز دارند و در بین کسانی که دنبال گزینه مناسب قیمت هستند محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. در زیر می توانید ضبط های خودرویی که در این رنج قیمت قرارمییگرند را مشاهده کنید.

رایو و ضبط خودرو

رادیو و ضبط خودرو

راديوفلشهاي ماركهاي اصلي 

اگر مي توانيد بيشتر از 600 هزار تومان هزينه كنيد مي توانيد قابليت ساپورت CD را نيز به دستگاه مدنظر خود اضافه كنيد. دستگاههايي كه در رنج قيمت 600 هزار تومان تا 800 هزار تومان قرار ميگيرند. علاوه بر فلش قابليت ساپورت سي دي را دارند. و اكثرا 2 جفت خروجي سيستم دارند. از نمونه موفق اين دستگاهها مي توان به مدل 3200 سوني، 153 كنوود و 1053 پايونير و 2050 پايونير و همچنين 492 جي وي سي اشاره كرد.

adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ضبط های سي دي خور – فلش خور 

اگر مي توانيد از 800 هزار تومان تا 900 هزار تومان هزينه كنيد،‌مي توانيد بين دو قابليت سي دي و بلوتوث براي ضبط خود يكي را انتخاب كنيد. و راديوفلشهاي بلوتوثي (دستگاههايي كه سي دي را ساپورت نمي كنند. ولي بلوتوث و فلش دارند ) را انتخاب كنيد. مدلهايي مانند 351 جي وي سي،‌410 سوني و 304 كنوود كه خروجي آمپلي فاير 4 كانال و ساب ووفر را دارند. و يا مدلي مانند 305 پايونير كه خروجي ساب را ندارد.

راديوپخشهاي ميدان رده و راديوفلش هاي بلوتوثي 

اگر می توانید بین 900 هزار تومان تا 1 میلیون و پانصد هزار تومان برای ماشین خود هزینه کنید، می توانید از دستگاههایی با کیفیت صدای خروجی بالا بهره بگیرید. دستگاههایی که خروجی 4 ولت دارند و تقریبا همگی دارای 6 خروجی هستند،  BT620 این شرکت و 7750 پایونیر و 5200 سوني و 971 جی وی سی در این رنج شاخص تر از بقیه هستند.

ضبط اتومبیل

پخش ضبط اتومبیل

راديوپخشهاي حرفه اي 

اگر برای ضبط خودرو خود می توانید بیشتر از 1.5 میلیون هزینه کنید می توانید از بین گزینه های حرفه ای داخل بازار یکی را انتخاب نمایید. 820 سونی و 7850 پایونیر و 9650 و 9450 پایونیر گزینه های کاملی هستند. این پخشها همگی در رنج قیمت 1.5 میلیون تا 3 میلیون تومان قرار میگیرند. و تقریبا تمام ویژگیهای مورد نیاز یک سیستم حرفه ای را دارند، این پخشها 3 جفت خروجی 4 ولت دارند (بعضا مانند GS820BT سونی خروجی 5 ولت ) ، تنظیمات مورد نیاز یک سیستم حرفه ای را می دهند. توجه داشته باشید وجود خروجی 4 ولت و یا 5 ولت باعث می شود کیفیت و قدرت خروجی این ضبط ها باعث می شود خروجی آنها قدرتمند تر و صدای آن ها گرمتر از ضبط هایی با خروجی 2 ولت باشد. مدلهای 9650BT و 7850BT و 820 سونی و 5200 کنوود همگی بلوتوث نیز دارند و با تنظیم درست آنها می توان به بهترین صدای ممکن دست پیدا کرد. معمولا انتخاب بین این پخشها با توجه به سلیقه افراد انجام می شود و می توان از صفحات این محصولات و بازخورد مردم نیز برای انتخاب نهایی راهنمای گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید