انواع دزد گیر

معرفی انواع ریموت کنترل

انواع ریموت دزدگیر

ریموت کنترل چیست؟

ریموت  دزدگیر کنترل وسیله ای برای باز و بستن کرکره برقی، درب پارکینگ است. ریموت کنترل وظیفه انتقال فرمان به مرکز کنترل بر عهده دارد. ارتباط میان ریموت کنترل و مرکز فرمان توسط رسیور انجام می شود. فرمان حرکت ریموت کنترل با فرستادن سیگنال های ماکروویو به رسیور انجام می شود که رسیور با رمزگشایی این سیگنالها آنها را مرکز کنترل می فرستد. برای انجام عملیات باز و بستن باید حتماً فرکانس ریموت و رسیور یکسان باشد. معرفی انواع ریموت کنترل براسال نوع فرکانس به سه دسته ۳۱۵MHz، ۴۳۳MHz و ۸۶۸MHz و براساس فرآیند آن به سه نوع کد فیکس، کد لرنینگ و ریموت هاپینگ تقسیم می شوند.

نحوه کار کردن ریموت کنترل

انتقال داده ها حرکت توسط ریموت کنترل

فرستادن فرمان حرکت توسط سیگنال های ماکروویور به رسیور

دریافت اطلاعات حرکت توسط رسیور و دکود کردن آن

ارسال دستور حرکت توسط رسیور به مرکز کنترل

انجام عملیات توسط مرکز کنترل

معرفی انواع ریموت کنترل

ریموت های کنترل سه نوع فرکانس کاری ۳۱۵MHz، ۴۳۳MHz و ۸۶۸MHz دارند اما از لحاظ نوع امنیت و کپی برداری به سه نوع کد فیکس، کد لرنینگ، هاپینگ تقسیم می شوند.

ریموت کد فیکس Fix Code

برای شناسایی ریموت کنترل کد فیکس توسط رسیور باید داخل رسیور دیپ سوئیچ با حالت وضعیت روشن یا خاموش بودن و داخل ریموت کنترل جامپر استفاده شود. جامپر داخل ریموت کنترل وظیفه دیپ سوئیچ داخل رسیور را انجام می دهد.

معایب ریموت کد فیکس

 • قطع و وصل کردن این جامپرها بر روی ریموت کنترل به کمک لحیم کاری انجام می شود و کاری به نسبت دشوار است.
 • به علت محدود بودن وضعیت هایی که می توان این جامپرها را قرار داد این نوع از ارتباط میان ریموت و رسیور از امنیت بسیار پایینی برخوردار بوده و به راحتی قابل کپی برداری است.
 • با گم شدن ریموت کنترل کد فیکس باید دیپ سوئیچ رسیور عوض شود که کار سختی است به این دلیل امنیت این نوع ریموت پایین و کپی برداری از آن راحت است.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum

ریموت کنترل کد لرنینگ Code Learner

کد شناسایی بین رسیور و ریموت کنترل کد لرنینگ به صورت نرم افزاری انجام می شود.

نحوه شناسایی ریموت کنترل توسط رسیور

 • با زدن یک دکمه رسیور، رسیور در وضعیت شناسایی و با زدن یک دکمه از ریموت، کد مربوط به آن ریموت در حافظه رسیور ذخیره می شود.
 • از آن به بعد فرمان های صادر شده از آن ریموت برای رسیور قابل دریافت و رمزگشایی خواهد بود.

dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

مزایا و معایب ریموت کنترل کد لرنینگ

 • رای شناسایی ریموت به رسیور نیازی به لحیم کاری نیست
 • امنیت بالاتری نسبت به کد فیکس دارد.
 • با وجود اینکه کد شناسایی بین ریموت و رسیور نرم افزاری است اما باز هم محدودیت دارد.
 • محدودیت در تنوع کدهای انتخابی

به علت محدود بودن تنوع کدهای ارتباطی میان ریموت و رسیور در مواردی مشاهده شده که ریموت های دزدگیر خودرو باعث ایجاد اختلال در عملکرد ریموت های درب های پارکینگ شده و باعث باز و بسته شدن ناخواسته درب شده است.

ریموت کنترل هاپینگ

در روش هاپینگ ارتباط میان ریموت و رسیور بر اساس یک کد ارتباطی برقرار می شود.

مزایا و معایب ریموت کنترل هاپینگ

 • کد ارتباطی بین ریموت کنترل و رسیور بر خلاف مدل کد لرنینگ ثابت نبوده
 • در هر بار ارتباط یک کد ارتباطی جدید توسط ریموت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • حدود ۱۶ بیلیون حالت برای کددهی وجود داشته که عملا کپی برداری از این ریموت ها را غیر ممکن می سازد.
 • شناساندن ریموت به رسیور فقط از طریق خود رسیور امکان پذیر می باشد.
 • امنیت استفاده از این نوع ریموت ها بسیار بالا و کپی برداری از ریموت را غیرممکن می کند.

معرفی انواع ریموت و نحوه تشخیص فرکانس آن

ریموت یکی از تجهیزاتی است که به کمک آن می توان بسیاری از دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی را کنترل نمود.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام کلیتک، ریموت کنترل جایگاه مهمی در زندگی امروزی پیدا کرده است و از کاربردهای مهم آن می توان به ریموت درب پارکینگ، ریموت دزدگیر اماکن و ریموت کرکره برقی اشاره نمود.

در این متن قصد داریم انواع ریموت را به صورت تخصصی بررسی کنیم. در یک نگاه کلی می توان گفت ریموت ها به سه دسته ریموت کدلرن (لرنینگ)، ریموت بلوتوثی (کپی کد) و ریموت هاپینگ کد (غیر قابل کپی) تقسیم می شوند.

ریموت بلوتوثی چیست؟

ریموت بلوتوثی نوع دیگری از ریموت ها می باشد که به کاربران عزیز کمک می کند تا برای تعریف ریموت جدید شان محتاج رسیور و دفترچه راهنمای آن نباشند. به کمک ریموت بلوتوثی خیلی راحت می توانید کد ریموت قبلی خود را روی ریموت جدیدتان کپی کنید و از آن استفاده نمایید.

برای کپی کردن ریموت قبلی روی ریموت بلوتوثی ابتدا باید بتوانید ریموت بلوتوثی که خریداری کرده اید را خام کنید. برای خام کردن ریموت بلوتوثی تا انتهای این متن با ما بمانید…

خام کردن ریموت بلوتوثی

برای خام کردن ریموت بلوتوثی خود ابتدا دکمه های A و B آن را به صورت هم زمان نگه دارید تا LED آن چشمک بزند. سپس در همان حال به فشردن دکمه A ادامه دهید و دکمه B را رها کنید و سه بار پیاپی آن را فشار دهید و بعد رها نمایید. در این حالت LED مجددا چشمک می زند. این چشمک زدن نشانه ی خام شدن ریموت بلوتوثی می باشد.

آموزش کد دادن به ریموت بلوتوثی

حال سوال پیش می آید که پس از خام کردن ریموت بلوتوثی، به طور مثال اگر بخواهید این ریموت را روی رسیور دزدگیر تعریف کنید و از آن به عنوان ریموت دزدگیر اماکن استفاده نمایید چطور می توانید ست کردن ریموت بلوتوثی را انجام دهید؟

برای کد دهی ریموت بلوتوثی علاوه بر ریموت بلوتوثی جدیدی که در دست دارید به یک عدد ریموت که از قبل روی رسیور تعریف شده باشد هم نیازمندید. پس از فراهم کردن ریموت قدیمی و ریموت جدید این دو ریموت را در نزدیک ترین فاصله به هم نگه دارید.

سپس دکمه A ریموت بلوتوثی و دکمه A ریموت قدیمی را با هم فشار دهید. اگر این کار را به درستی انجام دهید LED ریموت بلوتوثی شروع به چشمک زدن می نماید. در این حالت باید این دکمه ها را فشرده نگه دارید تا نور LED ثابت شود. ثابت شدن نور ال ای دی به معنی ست شدن دکمه A ریموت جدیدتان می باشد.

حال به سراغ دکمه های B و C و D بروید و همین روند را ادامه دهید تا کد تمام دکمه های ریموت قدیمی تان روی ریموت جدید تعریف شود. پس از انجام این مراحل، ریموت بلوتوثی جدید شما حکم ریموت قدیمی تان را خواهد داشت و می توانید از آن روی تجهیزات خود استفاده کنید.

نکاتی که قبل از خرید ریموت باید بدانید

قبل از خرید ریموت باید از فرکانس رسیور خود مطلع شوید. چون ریموت ها به دو دسته ۴۳۳ مگاهرتز و ۳۱۵ مگاهرتز تقسیم می شوند. اگر فرکانس رسیور تان ۴۳۳ می باشد حتما باید ریموت هایی با همین فرکانس را خریداری نمایید و اگر فرکانس تجهیزات شما ۳۱۵ می باشد حتما باید ریموت ۳۱۵ بخرید تا حین تعریف کردن آن با مشکل مواجه نشوید.

نحوه تشخیص فرکانس ریموت

برای تشخیص فرکانس ریموت، هم می توانید از دستگاه های فرکانس متر استفاده کنید و هم می توانید با باز کردن قاب ریموت و مشاهده عدد نوشته شده روی کریستال که یک قطعه ی برجسته و از جنس استیل می باشد متوجه فرکانس ریموت تان شوید.

پس اگر قصد خرید ریموت جدید را دارید ابتدا با باز کردن قاب ریموت قبلی باید به فرکانس ریموت خود که فرکانس رسیورتان هم می باشد پی ببرید تا ریموتی با همان فرکانس بخرید.

تعریف ریموت دزدگیر ماشین چیست ؟

امروزه با افزایش آمار جرائم و دزدی ها و حرفه ای تر شدن سارقان، بسیاری افراد دائما نگران آن هستند که خودروی آنها و یا لوازم و قطعات خودروی آنها توسط سارقان حرفه ای دزدیده شود. از این رو اکثر افراد ترجیح می دهند که در خانه هایی سکونت کنند که پارکینگ اختصاصی داشته باشد ، با این حال همچنان بسیاری از افراد مجبورند که ماشین خود را در کوچه و خیابان پارک کنند و این افراد دائما نگران دزدیده شدن خودروی خود به سر می برند.از این رو روز به روز بازار ریموت دزدگیر ماشین داغ تر می شود و افراد دائما به دنبال خرید ریموت های دزدگیری برای ماشین های خود هستند که سارقان نتوانند آنها را از کار بیندازند و امنیت خودروی آنها را فراهم آورد.امروزه انواع مختلفی از ریموت های دزدگیر در بازار موجود می باشد و شما هیچ اتومبیلی را نمی بینید که دزدگیر نداشته باشد

کد دهی ریموت دزدگیر ماشین 

ستفاده از ریموت های دزدگیر بسیار همه گیر شده است و کددهی ریموت دزدگیر ماشین امری بسیار مهم می باشد. خوب است بدانید که با وجود عرضه شدن انواع مختلفی از دزدگیرها به بازار سارقان هم بی کار ننشسته اند و دائما ترفندها و روش های جدیدی برای از کار انداختن دزدگیرها ابداع میکنند و اطلاعات خود را رد زمینه غیر فعال سازی دزدگیر ها به روز می نمایند. البته به معنی آن نیست که استفاده از ریموت های دزدگیر نمی تواند تاثیری بر امنیت خوردو ها داشته باشد، زیرا دزد ها همواره ماشین های بدن دزدگیر را به ماشین های دزدگیر دار ترجیح می دهند پس اگر شما از ریموت های دزدگیر برای افزایش امنیت خودروی خود استفاده ننمایید، عملا با دست خودتان خودروی خود را به یک طئمه برای سارقان مبدل نموده اید. پس به خاطر داشته باشید که تهیه یک ریموت دزدگیر برای هر ماشین یک الزام است.

قیمت ریموت دزدگیر ماشین

یک ایراد عمده دیگر این نوع دزدگیر ها آن است که تمامی آنها در هنگام اصابت یک جسم به اتومبیل ملودی یکسانی را پخش می کنند و از این رو شما نمی توانید متوجه شوید که آیا ملودی پخش شونده مربوط به خودروی شما می باشد یا یک خودروی دیگر. از دیگر معایب این نوع ریموت ها قیمت ریموت دزدگیر ماشین میباشد و همچنین حساسیت ان که چه یک گربه بر روی ماشین شما بپرد، چه یک سارق سعی در سرقت ماشین شما داشته باشد دزدگیر ماشین عکس العمل یکسانی نشان می دهد و شما تا زمانی که به محل خودرو مراجعه ننمایید نخواهید فهمید که چه مساله ای برای خودروی شما پیش آمده است. تنها مزین یان ریموت های دزدگیر به دیگر انواع ریموت ها آن است که این ریموت ها از قیکت بسیار کمی برخوردار می باشند و با پرداخت هزینه ناچیزی می توان یکی از آنها را تهیه نمود.

ساخت ریموت دزدگیر ماشین

اگر شخصی ریموت دزدگیر ماشین را جا گذاشته باشد می تواند با قراری یک تماس درب خودرو را قفل نماید. البته ساخت ریموت دزدگیر ماشین از این نوع به دلیل قوی نبودن خطوط تلفن همراه در ایران، با استقبال چندانی از جانب مشتریان مواجه نشده و به همین دلیل این نوع از ریموت های دزدگیر کمتر در بازار موجود می باشند.ریموت های دزدگیر تصویری که نسل جدید این ریموت های دزدگیر می باشند از تکنولوژی بسیار پیچیده‌تری برخوردار می باشند. در واقع ریموت کنترل این نوع از دزدگیرها دارای یک مانیتور می باشد که برد آن چیزی در حدود یک کیلومتر و یا بیشتر می باشد.

برد ریموت دزدگیر ماشین

کاربر می تواند درون این مانیتور اتومبیل خود را مشاهده نماید و اگر اتفاقی برای اتومبیل بیفتد مطلع گردد. نحوه کار و برد ریموت دزدگیر ماشین بدین صورت می باشد که ریموت هم به اگر ضربه ای به اتومبیل وارد شود، علامت یک چکش بر روی مانیتور موجود بر روی ریموت نمایش داده می شود، اگر درب اتومبیل باز شود بر روی مانیتور موجود در ریموت تصویری نمایش داده می شود که در آن درب یک اتومبیل باز می گردد و یا اگر شخصی سعی در بالا آوردن کاپوت ماشین داشته باشد، بر روی مانیتور موجود در ریموت دزدگیر تصویر ماشینی که کاپوت آن بالا زده شده است نمایش داده می شود.