دسته‌بندی نشده

معرفی دوربین مدار بسته مخفی

اولین دوربین های مدار بسته مخفی

اولین کسانی که از دوربین مدار بسته جاسوسی استفاده کردند، سرویس های جاسوسی غرب و شرق بودند، مانند آلمان نازی، سازمان سیا و کا.گ.ب. در دهه 1960 کا.گ.ب با استفاده از دوربین هایی که در پاشنه کفش جاساز شده بود، جاسوسی می کردند.دوربین های مدار بسته مخفی در دو نوع بی سیم و باسیم موجود هستند. نوع با سیم از طریق کابل تصاویر را به دستگاه گیرنده می رساند و در نوع بی سیم تصاویر در فاصله ای محدود به دستگاه گیرنده فرستاده می شود. کنترل این دوربین به صورت دستی و ریموت است. انواعی از این دوربین ها امکان ضبط صدا را نیز دارند.

ویژگی دوربین های جاسوسی

امروزه دوربین های جاسوسی دارای ویژگی ها و امکانات متنوعی هستند. در ادامه با برخی از آنها آشنا می شویم.

تشخیص حرکت: تنها در صورت حرکت، ضبط انجام می شود. این ویژگی باعث صرفه جویی در باتری و کارت حافظه می شود.

دید در شب: این ویژگی باعث می شود زمانی که نور وجود ندارد، شما بتوانید هر آنچه که رخ می دهد را ببینید.

منبع تغذیه: منبع تغذیه باتری می تواند دائم و یا موقتی باشد.

فیلم رنگی: دوربین هایی که تصاویر را به صورت رنگی ضبط می کنند، امکان ثبت جزئیات بیشتر را فراهم می کنند.

سازگاری با تلفن همراه: برای چک کردن دوربین، نیازی به رایانه نیست و با تلفن هوشمند خود می توانید همه چیز را ببینید.

دوربین مدار‌بسته مخفی در چه جاهایی قابل نصب است؟

دوربین مداربسته مخفی یا جاسوسی را می‌توان در داخل خودکار، جای دستمال کاغذی، جیب، عروسک، عینک و … به کار گذاشت، از این دوربین مداربسته انواع متنوعی دارند و به دلیل قیمت پایین آن‌ها توسط افراد زیادی خریداری می‌شوند ولی حتمأ برای استفاده از آن باید مجوز داشته باشید.

دوربین مدار‌بسته مخفی دارای چه انواعی است؟

به طور کلی دوربین مداربسته مخفی یا جاسوسی به دو نوع سیمی و بدون‌سیم تقسیم می‌شود، دوربین‌هایی که به صورت سیمی هستند با استفاده از یک کابل، تصاویر را نشان می‌دهند، همچنین دوربین‌های بی‌سیم ضبط فیلم را در فواصل محدودی روی دستگاه‌هایی که دارای صفحه نمایش هستند نشان می‌دهند، که برای این منظور نیاز به تجهیزات شبکه خاص و پیچیده‌ای نیست.

 بعضی از دوربین‌های مداربسته جاسوسی دارای کنترل از راه دور هستند و می‌توانند صدا را ضبط کنند.

 دوربین‌های جاسوسی سوزنی یا مینیاتوری:

 یکی از مهم‌ترین نوع دوربین‌‌های جاسوسی، دوربین‌های سوزنی می‌باشد که نام دیگر آن‌ها مینیاتوری است،  این دوربین‌ها دارای یک لنز بسیار کوچک هستند که قادر به مدیریت تصاویر می‌باشند.

 بدنه آن‌ها طوری است که باید در جایی قرار بگیرند که مشخص نباشد به همین دلیل نمی‌توان در شب از دوربین‌های سوزنی استفاده کرد، اگر می‌خواهید تصاویر واضح نشان داده شوند باید در محیط به اندازه کافی نور وجود داشته باشد. این دوربین‌ها  دارای زاویه دید ۶۹ درجه می‌باشند.

دوربین جاسوسی مینیاتوری پین هول:

واژه پین هول به معنی سوراخ کوچک می باشد. بعد از نصب این نوع دوربین امکان تشخیص آن وجود ندارد. لنز این نوع دوربین به صورت حفره کوچک می باشد که تصاویر را با کیفیت بالایی ضبط می کند، به همین دلیل قیمت دوربین پین هول بالا است. این دوربین ها دید در شب ندارند و احتیاج به نور مادون قرمز دارند.

دوربین جاسوسی مینیاتوری معمولی:

این نوع دوربین جز ساده ترین دوربین ها است که بیشتر برای کاربردهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دوربین ها ارزان بوده و کیفیت مناسبی دارند.

دوربین جاسوسی آینه ای

این دوربین درون یک آینه محدب قرار گرفته است و در نور تصاویر را با کیفیت بهتری ضبط می کند.

دوربین جاسوسی هالوژنی

دوربین مدار بسته داخل یک لامپ هالوژن قرار می گیرد و تصاویر باکیفیت را ضبط می کند.

دوربین مخفی دتکتوری

ظاهر این نوع دوربین ها مانند سیستم های اعلام سرقت یا هشدار آتش سوزی است و قابل تشخیص نیستند.

دوربین جاسوسی جاسوئیچی

یک سیستم فیلم برداری کوچک و قابل حمل است. این دوربین به راحتی در دست قرار می گیرد و زاویه دید آن تنظیم می شود. تنها مشکل آن زمان کم فعال بودن باتری است. به دلیل سایز کوچک باتری آن تنها 30 دقیقه می تواند کار کند.

دوربین جاسوسی خودکاری

متداول ترین دوربین مخفی است که قابل استفاده در جسات کاری، جلسات امتحان، عقد قرارداد و هر مکان دیگری است. خودکار از وسایلی است که می توانید همیشه همراه داشته باشید و کسی هم شک نکند. دوربین های خودکاری قابلیت ضبط صدا و تصویر را دارند و کیفیت های متفاوتی دارند. باتری این دوربین می تواند 40-30 دقیقه کار کند.

عینک دوربین دار

یکی از مخفی ترین دوربین ها برای فیلم برداری است. لنز دوربین در جلو عینک است. باتری و کارت حافظه نیز در دسته عینک قرار داده شده است.

دوربین جاسوسی ساعت مچی

ساعت مچی های دوربین دار از محبوب ترین ساعت مچی ها در میان جوانان است. این ساعت مچی علاوه بر نشان دادن زمان، یک سیستم دوربین مدار بسته مخفی در خود دارد. برای استفاده از دوربین باید ساعت را شارژ کرد. این ساعت ها امروزه وسیله سرگرمی هستند، اما در سال های 1940 و 1950 آلمانی ها از این ساعت ها برای جاسوسی استفاده می کردند.

چگونه بهترین دوربین مداربسته مخفی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب دوربین مناسب ابتدا باید تصمیم بگیرید که دوربین را برای چه مکانی و با چه قیمتی می خواهید. سپس به بررسی ویژگی های دوربین های مدار بسته مخفی بپردازید.

مزایا و معایب دوربین های جاسوسی

از مزایای این نوع دوربین به کوچک بودن آن و امکان نصب در اکثر نقاط می توان اشاره کرد. قیمت این دوربین ها به دلیل اندازه کوچک آنها مناسب است. کیفیت تصاویر ضبط شده نیز بالا است.معایب این دوربین ها شامل تصویر محدب و غیر شفاف در فاصله نزدیک است. چون هرچه قطر دوربین بیشتر باشد، در فاصله نزدیک تصویر واقعی تری نشان می دهد.

قیمت دوربین جاسوسی

با توجه به متغیر بودن نرخ ارز، نمی توان برای این دوربین قیمت ثابتی گفت، از عوامل موثر بر قیمت این دوربین های جاسوسی می توان به کیفیت تصویر، توانایی دید در شب، اندازه و مجهز بودن به وای فای اشاره کرد.دوربین مداربسته مخفی کوچک و ارزان می باشد، در انتخاب دوربین جاسوسی به این نکته توجه داشته باشید که کمپانی فروش برای مشتریان چه خدمات پس از فروشی دارد.

 دوربین جاسوسی دتکتوری:

 این دوربین‌ها در ظاهر به شکل دستگاه‌های هشداردهنده‌ای هستند که برای اعلام حریق و دزدی می‌باشند، در داخل آن ها دوربین‌های مخفی تعبیه شده است و با کیفیت بالایی تصاویر را ضبط می‌کنند.

 دوربین مدار‌بسته مخفی چه کاربرد‌هایی دارد؟

 یکی از کاربردهای دوربین های جاسوسی این است که در هر جایی می ‌توان آن ها را نصب کرد زیرا دارای ابعاد کوچکی هستند و به طور مخفیانه قابلیت فیلم برداری دارند علاوه بر این بدنه برخی از آن ها چون سایز بزرگی دارد طوری نصب می‌شوند که تنها لنز دوربین خارج باشد و اینگونه قابل دید نیست.
 استفاده از دوربین مدار‌بسته مخفی (دوربین جاسوسی) برای فیلم برداری در شب مشکل ساز هست، زیرا باید مادون آن‌ها روشن باشد تا بتوانند تصاویر را واضح نشان بدهند.

 کسانی که برای نگهداری از فرزند خود پرستار گرفته‌اند می‌توانند از این دوربین مداربسته استفاده کنند تا متوجه رفتار‌های او بشوند، علاوه بر این در برخی از شرکت‌ها برای مدیریت فعالیت کارکنان در بعضی شرایط نیاز به دوربین مدار‌بسته مخفی می باشد.

 دوربین مدار‌بسته مخفی دارای چه ویژگی‌هایی است؟

به راحتی می‌توان این دوربین‌ها را جاسازی کرد و نصب آسانی دارند، ضبط تصاویر با کیفیت بالایی انجام می‌شود، مجهز به وای فای هستند همچنین برخی از این دوربین‌مداربسته در شب و مکان‌هایی که تاریک می‌باشد با وضوح بالا فیلم برداری می‌کنند.

کدام از انواع دوربین‌های مدار‌بسته مخفی ابعاد کوچکی دارند؟

یکی از دوربین‌های مداربسته جاسوسی بی‌سیم که سایز بسیار کوچکی دارد فلت می‌باشد، این دوربین‌ها دارای کیفیت ۸ مگا پیکسل هستند و به صورت HD تصاویر را ضبط می‌کنند، همچنین حاوی لنز بسیار کوچکی هستند و با استفاده از یک سیم به مو دم وصل می‌شوند که با کمک آن تصاویر را انتقال می‌دهند.
یکی از مزایای دوربین‌های مداربسته جاسوسی فلت، میکروفون داخلی آن می‌باشد که قابلیت ضبط صدا دارد، علاوه بر این دارای باتری داخلی می‌باشد. با یک بار شارژ کردن این دوربین‌ها می‎توانید چندین ساعت از آن‌ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید