اطلاعات عمومی, دسته بندی نشده

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

تولید دستگاه های بسته بندی

تقسیم بندی کلی دستگا ههای بسته بندی (ماشین سازی ارسلان صنعت)

به طور کلی دستگاه بسته بندی مواد غذایی ماشین سازی ارسلان صنعت به دو نوع صنعتی و خانگی تقسیم می شود که هر کدام از این دو روش با توجه به نیاز بازار به زیر شاخه های متفاوت تقسیم می شوند که شرکت صنعت کاران متحد در این زمینه راهنمای شما خواهد بود و به بررسی جزییات ماشین آلات بسته بندی مواد غدایی می پردازد. همچنین کیفیت دستگاه ها و انتخاب مناسب دستگاه بسته بندی اهمیت بسیاری در افزایش درآمد دارد که این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد.

شرکت صنعت کاران متحد شما را با جدیدترین، پر کاربردترین و با کیفیت ترین ماشین آلات و دستگاه های بسته بندی مواد غذایی ساخت این شرکت آشنا می کند و با مشاوره با ما میتوانید مناسب ترین گزینه را برای بهترین قیمت خرید و انتخاب نمایید.

هدف اصلی دستگاه های بسته بندی مواد غذایی

ایجاد شرایطی پایدار و استاندارد برای نگهداری از انواع مواد غذایی به مدت طولانی در شرایط مطلوب و بهداشتی می باشد.
امروزه مواد غذایی در بسته بندی های گوناگون به بازار ارسال می شود. بنا به نوع مواد غذایی، شکل بسته بندی، نحوه نگهداری ماده غذایی و مکان نگهداری آن بسته بندی های متنوع طراحی شده است. همچنین یکی از مهمترین نکات در بسته بندی مواد غذایی و لزوم استفاده از دستگاه بسته بندی رعایت اصول بهداشتی و کیفیت و زیبایی در ارائه هر چه بهتر محصولات نهایی به بازارهای داخلی و جهانی می باشد.

دستگاه بسته بندی ماشین سازی ارسلان صنعت

دستگاه های بسته بندی مواد غذایی معمولا ماشین آلات ی هستند که توان تولید بالا دارند. لازمه ی این دستگاه ها داشتن فضای صنعتی استاندارد و مناسب برای فعالیت در حوزه بسته بندی مواد غذایی می باشد.

دستگاه بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته بندی حبوبات

انواع دستگاه بسته بندی صنعتی

    1. دستگاه بسته بندی توزین دار
    2. دستگاه بسته بندی حجمی
    3. دستگاه بسته بندی پودری
    4. ماشین آلات کیسه پرکن
    5. ماشین آلات پرکن مایعات و مواد غلیظ

به طور معمول نوع بسته بندی به نوع ماده غذایی بستگی دارد یعنی بسته بندی مواد جامد با بسته بندی مواد مایع متفاوت است.

بسته بندی مواد خشک مثل بسته بندی حبوبات، بسته بندی خشکبار آجیل و بسته بندی انواع قند، شکر، چای و … به دلیل ماندگاری بالا بطور معمولا در بسته بندی های ماشین سازی ارسلان صنعت سلفون یا کارتنی در عرضه می شود.

نکته

در برخی از موارد برای افزایش ماندگاری محصول از گاز ازت بعنوان ماده نگهدارنده درون بسته ها استفاده می شود. این امر باعث ماندگاری بیشتر ماده غذایی میشود. در خصوص بسته بندی محصولاتی مانند سبزیجات و صیفی جات تازه، مرغ، گوشت، ماهی و.. نوع بسته بندی متفاوت می باشد و حتما مکان نگهداری از آن نیز باید متناسب با آن باشد.

این بسته بندی ها معمولا داخل ظروف مخصوص با قابلیت وکیوم کردن و تزریق گاز ازت می باشد که در هوای سردتر از هوای محیط باید نگهداری شود.

وکیوم کردن

وکیوم کردن یکی از راه های جلوگیری از فساد محصول می باشد چرا که با خارج کردن هوای داخل بسته عملا اجازه رشد باکتری ها و میکروب ها را ازبین برده و محصول تا مدت زیادی قابل استفاده می باشد.

انواع دیگری از دستگاه بسته بندی مواد غذایی روش بسته بندی داخل ظروف پت، فلزی پلاستیکی، کاغذی کیسه های پلاستیکی، گونی و.. هستند که بنا به تناسب نوع ماده غذایی هرکدام از این بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

درمورد مایعات نیز بسته بندی ها بیشتر به صورت شیشه ای، بطری، و گاهی به صورت پاکت های نایلونی صورت می گیرد. نوع دیگری از بسته بندی مواد مایع مثل آبمیوه در بسته بندی هایی به نام تتراپک صورت می گیرد که غلاف کاغذی مانندی محصول مورد نظر را در بر می گیرد.

بسته بندی های کنسروی

بسته بندی های کنسروی که مخصوص مواد فرآوری شده می باشد نیز در کارخانجات تولید کمپوت، کنسرو ماهی و… نیز استفاده می شود.
مواردی که به آنها اشاره شد، تنها چند نمونه از مدل های مختلف بسته بندی مواد غذایی می باشند.

شرکت صنعت کاران متحد تولید کننده انواع دستگاه ها از خط تولید تا بسته بندی مواد غذایی از جمله،دستگاه بسته بندی چیپس، بسته بندی آجیل وخشکبار و حبوبات، دستگاه بسته بندی سبزیجات، بسته بندی شکلات و خط تولید کنسروجات می باشد. قیمت دستگاه های بسته بندی مواد غذایی ماشین سازی ارسلان صنعت با توجه به نرخ ارزدر بازار و همچنین نرخ مواد اولیه محاسبه می شود.

بسته بندی زیبا

بسته بندی حجمی

نکته

جهت انتخاب دستگاه بسته بندی ارسلان صنعت مناسب برای محصول خود باید به ویژگی های اصلی محصول دقت کنید و بهترین و در عین حال مناسب ترین نوع بسته بندی با توجه به تقاضای بازار و ماهیت آن محصول را انتخاب کنید، همچنین باید به قیمت دستگاه، تکنولوژی استفاده شده در دستگاه، فضای در اختیار و هزینه های راه اندازی خط تولید نیز توجه داشته باشید.

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

یک دستگاه بسته بندی مواد غذایی باید خصوصیاتی مثل توان تولیدی بالا، رعایت استاندارد و اصول بهداشتی و ابعاد و ظرفیت متناسب با نیاز حجم تولیدی داشته باشد. این دستگاه ها شامل دو دسته صنعتی و خانگی می باشد که تفاوت هایی با هم دارند. در ادامه به انواع دستگاه بسته بندی صنعتی میپردازیم.

انواع دستگاه صنعتی بسته بندی مواد غذایی شامل:

دستگاه های پر کن مایعات و مواد غلیظ

دستگاه بسته بندی پودری ماشین سازی ارسلان صنعت

دستگاه کیسه پر کن

دستگاه بسته بندی حجمی

دستگاه بسته بندی توزین دار

به طور کلی جنس ماده ای که باید بسته بندی شود در نوع بسته بندی تاثیر میگذارد.

دستگاه بسته بندی مواد غذایی مناسب برای مواد مختلف:ماشین سازی ارسلان صنعت

در بسته بندی مواد غذایی مثل گوشت، مرغ، سبزیجات و صیفی جات و … معمولا درون ظروف مخصوص انجام میشود و برای بالا بردن ماندگاری و حفظ کیفیت این مواد غذایی گازت ازت تزریق میشود.

این گونه مواد را باید در جاهای سرد نگهداری کرد. در هنگام بسته بندی این مواد با وکیوم کردن بسته و تزریق گاز ازت کیفیت مواد غذایی بیشتر حفظ میشود زیرا میکروب ها و باکتری های بیماری زا در شرایط عدم وجود اکسیژن رشد نخواهند کرد و وکیوم کردن همه ی اکسیژن موجود در بسته را تخلیه میکند.

انواع بسته بندی مواد غذایی

تفاوت دستگاه بسته بندی مواد غذایی با سایر دستگاه های بسته بندی

اگر بخواهیم اولین قدم برای فروش بیشتر و جذب مشتری را عنوان کنیم باید به بسته بندی محصولات، چه محصولات غذایی و چه سایر کالا ها اشاره کنیم. تفاوت های زیادی بین دستگاهِ بسته بندی مواد غذایی و سایر دستگا های بسته بندی وجود دارد که از لحاظ عملکرد و کاربرد و هم از نظر ابعاد و قیمتشان با هم متفاوتند.

دستگاه های بسته بندی ماشین سازی ارسلان صنعت با افزایش ماندگاری و حفظ سلامت محصول غذایی برای جابجایی راحت تر هستند و همچنین زیبایی بسته بندی هر ماده ی غذایی بر میزان فروش و جذب مشتری تاثیر گذار است.

اما دستگاه بسته بندی دیگر صرفا محصول را از آسیب های محیطی در امان نگه میدارد زیرا این محصولات فاسد نمی شوند و فقط ممکن است در معرض ضربه و یا نور آفتاب باشند و بسته بندی مناسب از این محصولات حفاظت میکند. سهولت در جابجایی و روی هم قرار گرفتن محصولات مزیت دیگر بسته بندی است.

۴ نوع بسته بندی مواد غذایی کدامند؟

بیایید نگاهی بیندازیم به انواع مختلف گزینه های بسته بندی که می توانید برای افزایش محصول و تجربه مشتری خود استفاده کنید!

جعبه های مقوایی. مقوا ماده ای مبتنی بر کاغذ است که سبک ، در عین حال محکم است. …

جعبه های راه راه. …

جعبه های پلاستیکی …

جعبه های سخت …

بسته بندی نئوپان …

کیسه های پلی. …

کیسه های مهر و موم شده فویل

روش های بسته بندی مواد غذایی چیست؟ماشین سازی ارسلان صنعت

روش های بسته بندی مواد غذایی
فویل های بسته بندی شده اغلب کیسه هایی هستند که پر می شوند و سپس قسمت بالای کیسه ای با مهر و موم حرارتی مشابه آنچه با بسته بندی های منجمد تجاری استفاده می شود ، مهر و موم می شود.
اجازه می دهد تا غذا بدون بسته شدن رطوبت باقیمانده در غذا بسته بندی شود

تفاوت دستگاه بسته بندی مواد غذایی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

دستگاه های بسته بندی  را به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم میکنند زیرا عملکرد این دستگاه ها با هم متفاوت است. در ادامه به بررسی این دستگاه ها میپردازیم.

دستگاه های تمام اتوماتیک بدون نیاز به نیروی انسانی تمام مراحل بسته بندی را با دقت و سرعت بالا انجام میدهند. یعنی محصول مورد نظر با وارد شدن به دستگاه به صورت اتوماتیک وزن میشود و وارد بسته بندی میشود و توسط خود دستگاه بسته بندی مواد غذایی اتوماتیک دوخته میشود و برای انتقال به بسته بندی نهایی آماده میشود.

اما دستگاه های نیمه اتوماتیک ماشین سازی ارسلان صنعت برای انجام فرایند بسته بندی نیازمند نیروی انسانی است و سرعت این دستگاه نیز نسبت به نوع اتوماتیک کمتر است. برای کار کردن با این دستگاه باید از قبل بسته ها را آماده کرد و برای دوخت بسته بندی ها نیز به دستگاه دیگری نیز نیاز است.

قیمت دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیز با هم متفاوت است؛ بدیهی است که دستگاه های نیمه اتوماتیک قیمت مناسب تری دارند و در ابتدای شروع کسب و کار میتوان با هزینه کمتر این دستگاه ها را تهیه کرد.

شرکت ماشین سازی ارسلان صنعت

پیشرفت و افزایش کیفیت در تولید با ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی توسط متخصصان خود همواره شما را در پیش برد فرایند تولید کنار شما و همراه شما خواهد بود. این شرکت در تمامی ادوار پیشین تا کنون بهترین و حرفه ای ترین تولیدات را در اختیار مشتریان خود قرار داده است. تیم صنعت سازان حامی تولید ملی خواهد بود و تولیدات شرکت صنعت سازان نام آور، نه برای رقابت بلکه برای تولیدات مواد غذایی با کیفیت بالا و در نهایت سر افرازی تولید کنندگان ملی ما تلاش خواهد نمود. اطلاعات فوق در زمینه دستگاه مورد نظر شما صرفا جهت افزایش اطلاع شما از فرایند تولید و تسلط به تمامی فرایند تولید بوده و این نشانه ای از تضمین پشتیبانی از لحظه ساخت دستگاه تا شروع تولید میباشد.  تمام محصولات قابلیت سفارشی شدن دارند تا شما عزیزان در هر محیطی بتوانید ازاین دستگاه ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید