انواع کیف و کفش

راهنمای خرید انواع کفش بچه گانه

انواع کفش بچه گانه

انواع کفش بچه گانه

انواع کفش بچه گانه بسیاری از پدر مادرها هنگام خرید کفش برای فرزندشان در نظر نمی گیرند که آناتومی پای کودک با آناتومی پای فرد برزگسال فرق دارد. به ویژه کودکان خرد سال که به تازگی راه رفتن را اموخته اند. به همین دلیل معیار انتخابشان برای خرید کفش بچگانه همان معیاری است که برای شخص بزرگسال در نظر میگیرند. درحالی که اصولا استانداردهای یک کفش بچگانه مناسب با استاندادهای یک کفش بزرگسال همسان نیست و فرق دارد.

ما در این مقاله به همراه راهنمای خرید کفش بچه گانه , 10 ویژگی که باید هنگام خرید کفش بچه گانه باید درنظر بگیرید را بیان میکنیم

انتخاب سایز درست برای پای بچه

در گذشته رسم بر این بود که والدین برای فرزندشان به دلیل رشت پای کودک چند سایز بزرگتر کفش می خریدند. ولی این کار صحیح نیست زیرا هنگام راه رفتن یا دویدن کودک, بزرگی کفش باعث برهم خوردن تعادل کودک و بیشتر زمین خردن کودک میشود و هم در دراز مدت کفش ظاهر و دوام خود را از دست میدهد. سایزی برای فرزندتان انتخاب کنید که اندازه و راحت باشد ویا در نهایت 4 تا 5 میلیمتر از جلوی کفش ( یا از پشت کفش که قابل مشاهده باشد ) خالی باشد. کفش نباید خیلی بزرگ باشد و یا کیپ پای کودک باشد که خیلی زود کوچک شود.

ادامه مطلب انواع کفش بچه گانه

حتما می دانید که بین برندها و مارکها یک مقدار تفاوت سایز وجود دارد. مثلا سایز 20 برند نایک با سایز 20 برند آدیداس یک مقدار تفاوت دارد. به همین دلیل بهترین راه انتخاب سایز درست این است که سایز پای فرزند خودتان را به سانتیمتر گرفته و از جدول سایز بندی برندها استفاده کنید. هر برندی یک چارت سایزبندی یا جدول تبدیل سایز به سانتیمتر دارد. به جدول سایز بندی برندها توجه کنید و سایزها را به سانتیمتر تبدیل کنید و براساس سانتیمتر خرید کنید. سایز پای فرزندتان را به سانتیمتر اندازه گیری کنید.

برای اندازگیری درست ,یک کاغذ سفید را روی زمین قرار دهید و پای فرزندتان را روی آن قرار دهید و با یک مداد ( مداد حتما عمود به زمین باشد ) قسمت پشت پا و بلندترین انگشت پای فرزندتان را علامت گذاری کنید و حال فاصله بین دو تا علامت را به سانتیمتر اندازه گیری کنید.

روشهای تشخیص بزرگ و کوچک بودن سایز کفش بچه گانه هنگام خرید حضوری

اگر بصورت حضوری خواستید خرید کنید بدانید که همه برندهای خوب دنیا یک چارت تبدیل سایز کفش بچگانه به سانتیمتر دارند. از فروشنده بخواهید آن را در اختیارتان قرار دهد. و حتما هنگام خرید, کفش را پای فرزندتان امتحان کنید. حتما بندهای کفش بچگانه را کامل ببندید و بعد ببینید از پشت پای کودک چقدر خالی است؟ کفش در پای کودکتان نباید تنگ باشد و یا فشاری به انگشتان پا و یا پشت پا بیاورد.

اگر هم از وبسایت های فروش اینترنتی کفش بچه گانه خرید می کنید که با خیال راحت تری می توانید خرید کنید چون همه وبسایت های فروش کفش آنلاین این چدول سایزبندی به سانتیمتر را دارند. می توانید سایز ها را به سانتیمتر مقایسه کنید. ولی با این وجود حتما از وبسایتی خرید کنید که امکان تعویض سایز نیز داشته باشد.

زیره کفش باید بسیار نرم و راحت باشد

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع کفش بچه گانه بچگانه جدیدی طراحی و روانه بازار میشود که دارای زیره های بسیار نرم و راحت و در این حال با دوام و محکم در برابر فرسایش و خردگی هستند. کفش ها در طول مدت زمانی که از آنها استفاده میشود بارها و بارها هنگام راه رفتن برروی زمین سابیده و خرده میشوند ولی اگر به زیره ها نگاه کنید می بینید که کمتر نشانی از خردگی در آنها باقی مانده است. این امر با تجزیه و تحلیل مواد تشکیل دهنده زیره, و با آزمایشهای مکرر زیره و سنجش میزان فرسایش آنها در طول زمان امکان پذیر است.

یکی از نشانه های یک کفش نوزادی خوب زیره نرم و در این حال با دوام و محکم است. برای فهمیدن این مطلب شما می توانید از داخل کفش, با انگشت شصت خود از به قسمت پاشنه آن فشار بیاورید. شما در زیر انگشت شسصتتان باید کاملا نرمی زیره کفش را احساس کنید.

زیره کفش کاملا انعطاف پذیر باشد

زیره در این حال که باید نرم باشد, باید یک حالت ارتعاشی نیز داشته باشد. وقتی به زیره کفش نوزاد با انگشت شصتتان فشار می آورید باید بعد از فشار به حالت اولیه خود باز گردد. چندین بار این کار را انجام دهید. با انجام این کار شما نرمی و انعطاف پذیری یک کفش خوب را کامل می توانید احساس کنید.

رویه کفش نوزاد ترجیحا پارچه ای و از الیاف طبیعی باشد( یا چرم طبیعی )

اگر کفشی که می خواهید بخرید برای فصل بهار و پاییز می باشد حتما انواع کفش بچه گانه را انتخاب کنید که روی آن پارچه ای و از الیاف طبیعی باشد. اگر از الیاف طبیعی و پارچه باشد کفش کاملا می تواند جریان هوا را از خود عبور دهد و پای فرزند شما در داخل کفش عرق نمیکند.

امروزه کفشهای جدیدی وارد بازار شده که علاوه بر اینکه پای کودک داخل کفش بچگانه عرق نمیکند بلکه خود زیره کفش عطراگین است و این بوی خوش در دراز مدت از بین نمی رود مثل صندل نوزادی برند زاکسی یا  کفش های بچه گانه برند فلوسی .

اگر کفشی از جنش چرم میخرید ترجیحا از چرم طبیعی باشد. امروزه بسیار باب شده است که از فوم به جای چرم استفاده میشود آن هم به دلیل قیمت ارزان فوم در حالی که فوم کیفیت و دوام مناسب را ندارد.

کفش بچه گانه کاملا سبک باشد

وزن انواع کفش بچه گانه بسیار برای فرزندان خردسال و کودک که به تازگی راه رفتن را آموخته اند اهمیت دارد. کفشی را انتخاب نکنید که زیره ای سنگین دارد. هرچه کفش سبکتر باشد راه رفتن برای کودکان راحتتر می شود. البته حتما مد نظر داشته باشید که کفشی را انتخاب نکنید که به دلیل سبکتر شدن از کیفیت زیره و رویه خود زده باشد. معمولا کفشهایی که روی آنها از جنس پارچه ای میباشد سبک و راحت می باشد.

کفی و زیره کفش بچه گانه طبی باشد

کفی داخل کفش باید دارای طبی باشد. طبی بودن کفش بچگانه چون کف پای کودکان آناتومی متفاوتی دارد لزوما مثل کفه طبی بزرگسالها نمی باشد. در گذشته کفی کفش را در قسمت گودی کف پا برجسته تر می ساختند تا گودی کف پا را پر کند. ولی امروزه با توجه به اینکه پای کودک آن گودی را ندارد و به مرور زمان در کف پای کودک بیشتر و بیشتر میشود. به همین دلیل کف پای هر کودکی با کودک دیگری می تواند بسیار متفاوت باشد و در راه رفتن بچه بسیار تاثیر گذار است.

انواع کفش بچه گانه کودک خردسال

طراحان کفش بچگانه امروزه کفی کفش نوزادان را به گونه ای طراحی کردند که کفی کفش نرم و در این حال انعطاف پذیر باشد. این نرمی باعث میشود کفی کفش این قابلیت را داشته باشد که با توجه به گودی کف پای نوزاد که در سنین مختلف و حتی ماه های مختلف متفاوت است آن را پر کند در این حال شکل و انعطاف پذیری اصلی خود را از دست ندهد. پس لزوما کفی کفش نوزاد دارای برجستگی نیست.

برای ساخت این نوع کفی کفش نوزاد از مواد درجه یک مخصوصی استفاده میکنند که کفی کفش بتواند هم نرم بوده و هم انعطاف پذیری خاصی داشته باشد. در طول زمان که پای نوزاد تغییر میکند,  زیره نیز به مرور زمان تغییر کرده و حالت کف پای نوزاد را به خود میگیرد.

نکته مهم : صاف بودن کف پای نوزاد تا 6 سالگی کاملا طبیعی است. از 6 سال به بعد است که اگر کف پای فرزندتان صاف بود می توانید به دکتر مراجعه کنید.

جهت تبلیغات رایگان به این وب سایت مراجعه کنید

راهنمای خرید انواع کفش بچه گانه نمودار آسمانی

راهنمای خرید انواع کفش بچه گانه نمودار آسمانی

ترجیحا چسبی یا کشی باشد

آناتومی پای بچه ها بسیار با هم متفاوت است. در بعضی از بچه ها پای آنها دارای رویه پا است ( روی پای آنها تپل تر است ). این تپل بودن رویه پا باعث میشود کفش به راحتی داخل پای کودک قرار نگیرد و باعث تغییر سایز اصلی پای کودک می شود. به همین دلیل کفشی که انتخاب میکنید بهتر است بجای بند , روی آن کش داشته باشد که بسیار پا کردن و در آوردن کفش بچه برای شما آسانتر میشود و کودک شما احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. ( مثل کفشی که در تصویر میبینید)

اگر این مدل کفش را در بازار پیدا نکردید بهتر است کفشی را بگیرید که بند آن چسبی باشد. باز و بسته کردن کفشهای چسی هم برای والدین و خود کودکان نیز آسانتر است.

ارتفاع پاشنه انواع کفش بچه گانه از پنجه بیشتر باشد

کودک بتواند هنگام راه رفتن بهتر تعادل خود را حفص کند بهتر است ارتفاع پاشنه کفش از سطح زمین 4 تا 5 میلیمتر از پنجه آن بیشتر باشد. این امر در راه رفتن و حفص تعادل کودک بسیار کمک میکند

زیره کفش بچه گانه تخت نباشد  | زیره کفش خشک و نازک نباشد

هنگام خرید کفش بچه گانه , کفشی را برای بچه خود انتخاب کنید که تخت نباشد. البته امروزه کفش هایی طراحی شده که از بیرون تخت بنظر می آید ولی اگر داخل آن را ببینید و با دست, لمس کنید می بینید که از داخل تخت نیستند و ارتفاع پنجه و پاشنه آن با هم فرق دارند. مدنظر ما این گروه کفشها نیستند. کفشی را می گوییم که هم زیره آن خشک است و انعطاف پذیر نیست و هم از داخل و هم از بیرون کفش تخت باشد.

زیره کفش بچگانه نباید نازک باشد یا به عبارتی زیره کفش پرپری باشد. زخامت زیره کفش باید با توجه به سایز آن بین 1 سانتیمتر تا 2 سانتیمتر باشد و این ارتفاع همانطور که گفته شد در قسمت پاشنه کفش از پنجه آن باید 4 تا 5 میلیمتر بیشتر باشد. زیره کاملا باید انعطاف پذیر و نرم باشد. زیره هایی که خشک هستند هنگام راه رفتن فشار به مهره های کمر می آورند

زیره کفش آجدار باشد

زیره انواع کفش بچه گانه بچگانه باید آجدار باشد. آج کفش بچه گانه باید مناسب باشد تا هنگام راه رفتن برروی سنگ و سرامیک لیز نخورد. این زیره آجدار خود باعث میشود که کودک کمتر زمین بخورد. البته باید بدانید تنها آجدار بودن زیره کفش کافی نیست. زیره باید از موادی ساخته باشد که برروی سنگ و سرامیک و مکانهایی که سر هستند لیز نخورد. یکی از بهترین زیره ها زیره هایی هستند که از PVC ساخته شده اند.

خرید کفش های دست دوز برای کودکان چه مزیتی نسبت به سایر کفش ها دارد؟

معمولا جنب‌وجوش کودکان نوپا از بزرگ‌ترها و حتی از بچه‌های بزرگ‌تر از خودشان هم بیشتر است. برای اینکه دوام کفش آنها را بالا ببرید و مجبور نباشید ماهی یک کفش برای آنها بخرید، بهتر است کمی بیشتر هزینه کرده و کفش‌های دور دست‌دوز را برایشان خریداری کنید. این کفش‌ها نسبت به کفش‌هایی که با چسب مخصوص تولید شده‌اند، دوام بیشتری دارند و شیک‌تر هم هستند. یادتان باشد پاشنه یا سایر قسمت‌های کفش خردسالان نباید میخ داشته باشد زیرا ممکن است در اثر بازی و فعالیت زیاد کودکان، میخ پاشنه کفش‌شان دربیاید و به آنها آسیب برساند.

خرید کفش با سایز بزرگ تر برای کودکان چه مزیتی دارد؟

بهتر است برای خردسالان کفشی بخرید که وقتی آن را پای کودک خود می‌کنید، حدود ۵ تا ۶ میلی‌متر فضای خالی بین بزرگ‌ترین انگشت پا و جلوی کفش وجود داشته باشد. در این صورت پای کودکان هنگام راه رفتن اذیت نمی‌شود. علاوه بر این پای خردسالان مدام در حال رشد است و وقتی کفش آنها کمی جادار باشد، رشد پاها راحت‌تر صورت می‌گیرد.

داخل کفش جاذب رطوبت باشد

اگر برای بچه ها کفش هایی با جنس چرم، پلاستیک یا ورنی می خرید حتما حواستان باشد قسمت های داخلی کفش با لایه ای از پارچه نخی یا پنبه ای پوشیده شده باشد. این لایه های نخی یا پنبه ای، باعث جذب رطوبت پای بچه ها می شوند و پای آنها را خشک نگه می دارند. با خشک ماندن پای بچه ها داخل کفش، امکان رشد باکتری ها و قارچ های پوستی هم به حداقل ممکن می رسد.

جلوباز نباشد

کفش های جلوباز محافظت خوبی از پای بچه ها نمی کنند و راه رفتن با آنها برای بچه های نوپا کار چندان ساده‌ای نیست. هرچه کفش بسته و پوشیده تر باشد و سطح بیشتری از پای بچه ها را پوشش دهد، گزینه مناسب تری محسوب می شوند.

دست دوم نباشد

گاهی والدین از کفش‌های بچه‌های بزرگ‌تر برای بچه‌های کوچک‌تر هم استفاده می‌کنند که این کار اصلا توصیه نمی شود. معمولا پای هر بچه‌‌ای در دوران خردسالی شکل و مدل خودش را دارد و وقتی شما کفش دیگری را پای فرزندتان می کنید، در واقع پاهای او را مجبور می‌کنید که شکل پای بچه ای که پیش از کودک شما آن کفش را پوشیده است، بگیرد.

اصلا ممکن است فرزند شما مشکلی داشته باشد که پوشیدن کفش دیگران مشکلش را بدتر کند یا اینکه بیماری‌های پوستی احتمالی کودکی که قبل از او کفش را پوشیده به کودک شما هم منتقل شود. به همین دلیل کفش خردسالان باید نو و تنها مختص خودشان باشد.

کفش مهمانی از کفش راحتی جدا باشد

خردسالان باید ۲ مدل کفش داشته باشند؛ کفش مهمانی و. کفش مهمانی می‌تواند از هر جنس، رنگ و مدلی که دوست دارید، انتخاب شود چون پای بچه‌ها برای مدت طولانی در کفش مهمانی نمی ماند یا آنها با این کفش برای مدت طولانی راه نمی روند اما کفش راحتی که قرار است بچه ها ساعت بیشتری را با آن راه بروند، باید شرایطی که عنوان کردیم را داشته باشد.

نکات مهم در خرید کفش بچه گانه

حتی الامکان در ساعات پایانی روز اندازه گیری نمایید.

وقتی طول کف پای کودک را اندازه گیری می کنید کودک ایستاده باشد.

کفش هایی انتخاب کنید که سبک و انعطاف پذیر باشند و کودک بتواند براحتی آن را استفاده کند همچنین باز و بسته شدن آن آسان باشد.

توصیه می شود هر دو ماه یکبار میزان رشد پای کودک خود را اندازه بگیرید تا متوجه شوید کفش فعلی کودکتان تنگ نشده باشد.

مدل کفش باید بگونه ای باشد که پای کودک در آن بتواند تنفس کند.

اگر مواد استفاده شده در ساخت کفش کودک مرغوب و با کیفیت نباشند موجب ایجاد بوی بد می گردد.

هیچ گاه کفش کودک را دقیقا اندازه پای او نخرید زیرا سرعت رشد پای کودک زیاد است.

ادامه مطلب

هنگام خرید کفش بچه گانه آن را خم کنید اگر کفش به راحتی خم شد یعنی کفش انعطاف پذیر است و باعث می شود که ماهیچه پاهای کودکتان به شکل مناسب رشد کند.

از کفش هایی با کف لاستیکی استفاده کنید بهتر است کف کفش برجستگی هم داشته باشد.

کفشی را برای کودکتان انتخاب کنید که از جنس پارچه نخی و یا چرم لطیف باشند در این کفش های پاهای بچه شما در کفش نفس می کشند.

هنگام خرید کفش بچه گانه درون کفش را بررسی کنید که حتما بافت درون کفش باید از جنس پارچه و بسیار نرم باشد.

کفش بچه گانه را چسبی انتخاب کنید که کودک شما راحت کفش را بپوشد و از پایش در بیاورد