انواع دزد گیر

انواع دزدگیر ماشین

انواع دزدگیر ماشی

انواع دزدگیر ماشین دزدگیر ساده

انواع دزدگیر ماشین عملکرد یک دزدگیر ساده فقط هشدار دادن به صاحب خودرو است. فقط در صورت برخورد با بدنه خودرو این آلارم فعال می شود و آلارم به صدا در می آید. این دزدگیرها به دلیل قیمت پایین طرفداران زیادی در بازار خودروی ایران دارند و بسیاری از خودروها تنها به این نوع دزدگیر مجهز هستند.

در واقع وقتی از دزدگیر ساده استفاده می کنیم، در صورت سرقت خودرو، صدای دزدگیر ما مطلع میکند. به عبارت دیگر این دزدگیر فقط یک ابزار هشدار دهنده برای سرقت خودرو است.

معایب دزدگیر ساده

یکی از معایب دزدگیرهای ارزان قیمت، برد کم آنهاست. اگر یک دزدگیر ساده روی ماشین خود نصب کنید و از ماشین دور باشید اصلا متوجه دزدیده شدن ماشین نخواهید شد.

همچنین اگر دزدگیر خودرو با صدای بلند به صدا درآید، دلیل آن را متوجه نخواهید شد. گاهی اوقات وقتی گربه از روی کاپوت ماشین میپرد، صدای دزدگیر ماشین بلند می شود! بنابراین یک دزدگیر ارزان قیمت ممکن است انتخاب مناسبی برای شما نباشد.

انواع دزدگیر ماشین دزدگیر سیم کارتی

این نوع دزدگیرها عمر طولانی در بازار ایران ندارند. دلیل اصلی محبوبیت این دزدگیرها قابلیت نصب سیم کارت بر روی آنهاست. هنگامی که یک دزد سعی می کند ماشین شما را بدزدد، زنگ هشدار به تلفن همراه شما زنگ می زند و سرقت را گزارش می کند. با استفاده از این آلارم زمانی که سوئیچ خود را گم کردید می توانید با یک تلفن همراه درب خودرو را باز کنید.

برخی از این دزدگیرها دارای اپلیکیشن موبایلی نیز هستند که می توانند با اعلان سرقت خودرو را به شما اطلاع دهند. اما هنوز کاستی های زیادی دارند و ممکن است بهترین انتخاب ممکن نباشند.

یکی از معایب دزدگیر سیم کارتی خودرو، امکان خاموش کردن دزدگیر در مکان هایی است که سیگنال ضعیف است. لازم به ذکر است که هزینه دزدگیر سیم کارت خودرو معمولا بیشتر از دزدگیرهای معمولی است.

انواع دزدگیر ماشین دزدگیر تصویری

دزدگیرهای تصویری سیم کارتی یکی از دزدگیرهای جدید خودرو هستند. با فناوری به کار رفته در این دزدگیرها می توانید حتی اگر چند کیلومتر با خودرو فاصله داشته باشد از وضعیت خودرو مطلع شوید.

در ریموت کنترل این دزدگیرها ها یک مانیتور قرار دارد که نشان می دهد چه اتفاقی برای وسیله نقلیه شما افتاده است. به عنوان مثال، هنگامی که ضربه به بدنه خودرو برخورد می کند، علامت چکش روی ریموت ظاهر می شود.

علاوه بر این، زمانی که درب یا کاپوت خودرو باز می شود، نشانگرهای خاصی روی نمایشگر نمایش داده می شود که وضعیت خودرو را نشان می دهد.

راهنمای خرید اینترنتی دزدگیر ماشین

سنسور‌های دزدگیر انواع دزدگیر ماشین

تنها کاری که دزدگیر ماشین شما باید انجام دهد این است که هنگامی که سنسور‌ها و هشدارهای دزدگیر خودرو فعال میشود صدای آژیر پخش کند. هنگام خرید دزدگیر خودرو بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که در هنگام شکستن شیشه های خودرو زنگ هشدار را به صدا در می آورند و در حالت پیشرفته تر پیغامی به ریموت یا گوشی هوشمند خود هشدار ارسال کنید.انواع دزدگیر ماشین

تظیمات پیشرفته

این نکته شامل ترکیبی از ویژگی هایی است که به طور قابل توجهی احتمال سرقت وسیله نقلیه را کاهش می دهد. این ویژگی ها شامل ردیاب GPS، دکمه قفل خودکار و آژیر صوتی است که دزد را مجبور می کند تا وسیله نقلیه شما را ترک کند.

این ویژگی ها ممکن است برای شما کارساز یا اصلا کاربردی نباشد، اما در عمل نشان داده شده است که در جلوگیری از سارقان موثر هستند تا سرقت موفقیت آمیز نباشد. پس بهتر است هنگام خرید دزدگیر خودرو این موارد را در نظر داشته باشید.

دزدگیر رمزدار

برخی از سارقان برای سوار شدن به خودرو از دیلم و سایر تجهیزات استفاده می کنند و برخی دیگر با نفوذ به سیستم امنیتی دزدگیر بدون مزاحمت و استفاده از تجهیزاتی مانند دیلم اقدام به سرقت می کنند.

برخی از ریموت های دزدگیر قابلیت رمزگذاری بر روی خود را برای جلوگیری از سرقت دارند. بنابراین، اگر هنگام خرید دزدگیر خودرو بتوانید این نوع دزدگیر را بخرید، زمانی که از خودرو دور می شوید، اطمینان بیشتری خواهید داشت

انواع دزدگیر ماشین نصب آسان دزدگیر

یکی دیگر از مواردی که در خرید دزدگیر خودرو باید به آن توجه کرد، نصب آسان آن است. نصب یک سیستم دزدگیر خودرو دارای چندین سیم است و در سیستم برق خودرو شما یکپارچه شده است.

از آنجایی که نصب این سیستم ها دشوار است، گاهی لازم است از افراد متخصص کمک گرفت. اما اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، می توانید نوع دزدگیر خودرو را انتخاب کنید که نصب آن راحت تر از انواع دیگر باشد.

قفل مرکزی انواع دزدگیر ماشین

محصول که قصد خرید آن را دارید باید دارای قفل مرکزی باشد. امروزه تقریباً همه دزدگیرها این ویژگی را دارند که می توانید با فشار دادن یک دکمه تمام درهای خودرو را قفل یا باز کنید.

میزان بُرد دزدگیر

بُرد دزدگیر، یا بهتر است بگوییم، محدوده ای وجود دارد که می تواند از فاصله ای قابل پشتیبانی ریموت دزدگیر که غیر از آن نمی توانند پشتیبانی کنند. پس بهتر است در هنگام انتخاب و خرید به برد دزدگیر خودرو خود توجه کنید.

امکانات دزدگیر

وقتی می خواهیم در مورد ویژگی های پیچیده این ابزار صحبت کنیم، آنچه می گوییم این است که می توان ویژگی های ذکر شده در زیر را در نظر گرفت. به طور کلی می توان گفت بهترین دزدگیر خودرو موارد زیر است تا شما را در خرید بهترین دزدگیر خودرو یاری کند.

حسگر ضربه

این وسیله که به شوک سنسور معروف است در بدنه خودرو قرار دارد. عملکرد او روی نقطه ای از بدنه خودرو نصب میشود دزدگیر ماشین تاثیر می گذارد که از آنجا می لرزد و صدا ایجاد می کند.

انواع دزدگیر ماشین صندوق پران

اگر این دکمه روی ریموت دزدگیر خودرو باشد، می توانید به راحتی و بدون استفاده از سوئیچ درب صندوق را باز کنید.

خروجی چشمی

اگر دقت کنید، «چراغ های LED» را روی همه دزدگیرها خواهید دید. روشن و خاموش کردن چراغ های چشمک زن خودرو نشان دهنده روشن بودن آلارم است.

چراغ LED در خودرو به عنوان دزدگیر خودرو استفاده می شود و وظیفه آن انتقال هرگونه حضور متحرک به کیت دزدگیر است. دقت این دستگاه به قدری بالاست که عبور هوا را نیز حس خواهد کرد.

البته بد نیست به این نکته نیز توجه داشته باشید که قطعات مربوطه در وسط داشبورد تعبیه شده است. ضمناً قبل از خرید به یاد داشته باشید که کیت دزدگیر خریداری شده باید دارای خروجی قطعات باشد.

انواع دزدگیر ماشین بالابر شیشه

عامل دیگری که به عملکرد بهینه دزدگیر خودرو می افزاید، وجود شیشه بالابر است. اگر دقت کرده باشید، برخی افراد هنگام خروج از ماشین فراموش می کنند که شیشه را بالا ببرند.

اگر دزدگیر خودروی شما خروجی این دستگاه را دارد می توانید برای رفع مشکل و جلوگیری از سرقت احتمالی خودرو و سایر خطرات آن را خریداری کنید. عملکرد این قسمت به این صورت است که با قفل شدن درب، پنجره به طور خودکار بالا می رود.

این ویژگی برای کسانی که بعد از پارک کردن به یاد دارند شیشه های خود را بالا ببرند بسیار مفید است.