انواع دزد گیر

دزدگیر ماشین

دزد گیر ماشین

انواع دزدگیر ماشین

قبل از خرید یک دزدگیر ماشین سیستم امنیتی برای خودرو به نکات زیادی باید دقت کرد. اطلاع از امکانات، ویژگی‌ها، مزایا، معایب و جزئیات یک دزدگیر، جهت تصمیم‌گیری قبل از خرید الزامی می‌باشد. مراجعه به صورت حضوری به یکی از فروشگاه‌های سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خودرو، یکی از روش‌هایی است شما می‌توانید از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی خوب در این خصوص بهره بگیرید. گروه پارس حفاظ نیز برای راحتی کار شما اطلاعات مفیدی که به شما در انتخاب یک دزدگیر خوب کمک می‌کند را در قالب این مقاله برایتان فراهم کرده است. با ما همراه باشید…

انواع سیستم امنیتی خودرو

امروزه با گسترش چشمگیر آمار سرقت خودرو و همچنین افزایش قیمت خودروها بحث ایمنی و حفاظت از خودرو اهمیت دو چندانی یافته است. مرسوم‌ترین شیوه برای جلوگیری از سرقت خودرو استفاده از سیستم ضد سرقت خودرو یا دزدگیر خودرو می‌باشد.

هر چند که دزدگیر خودرو عمری نزدیک به یک قرن دارد و در طول زمان با ورود تکنولوژی‌های جدید تغییرات بسیار زیادی داشته است اما تکنولوژی به همان اندازه که به پیشرفت سیستم‌های امنیتی خودرو کمک کرده‌است، به همان اندازه نیز روش‌های جدیدی برای سرقت خودروها فراهم آورده است که باعث می‌شود دزدگیر ماشین به تنهایی برای حفاظت از ماشین قابل اعتماد نباشد.

نکات مهم برای خرید دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو، قفل فرمان، قفل پدال و دیگر تجهیزاتی که جهت ایمن‌سازی و جلوگیری از دزدیده شدن خودرو استفاده می‌شوند، همگی دارای محدودیت‌هایی هستند و تنها می‌توانند زمان سرقت خودرو را به تعویق بیندازند و یا با هشدار و صدای آلارم شما و دیگران را مطلع سازند ولی تا زمانی مؤثرند که سارق متوجه محل نصب دزدگیر و قطع آن نشده باشد.

اینجاست که به سیستمی ایمن‌تر با کارایی بهتر نیاز داریم.

معمولا سیستم‌های دزدگیری که توسط کارخانه روی خودرو نصب می‌شود از نظر دقت عملکرد کارایی بهتری دارند و مورد اعتمادترند. دلیل آن هم نوع طراحی و نصب آن‌هاست که دزدگیر را عملا تبدیل به بخشی از ماشین می‌کند. برخی از این سیستم‌ها توانایی جلوگیری از روشن شدن خودرو و همچنین هشدار صوتی و روشن شدن چراغ‌ها در صورت اقدام به روشن کردن خودرو توسط سارق بدون کلید را دارند. اما مشکل بزرگ آ‌ن‌ها اینجاست که پس از مدتی به دلیل مشابه بودن محل نصب این دزدگیرها، پیدا کردن آن‌ها و از کار انداختنشان برای سارقان حرفه‌ای کاری راحت و پیش‌پا افتاده است!

بخش‌های مختلف دزدگیر ماشین

جعبه دزدگیر ماشین

باید دقت شود که جهت ایمنی دستگاه دزدگیر بهتر است مدار اصلی آن داخل یک جعبه آهنی کوچک ساخته شده با یک در روی لولا قرار داده شود. همچنین در صورت سیم‌کشی توکار دزدگیر خودرو، دستگاه امنیت بیشتری خواهد داشت.

بهتر است به منظور نصب مدار شماره‌گیر خودکار تلفن به مدار دزدگیر، یک بلندگوی کوچک وصل نموده و در جعبه دزدگیر ماشین، کنار میکروفون قرار داده شود.

سیم‌های دزدگیر ماشین

بهتر است سیم‌های دزدگیر ماشین که معمولا هشت عدد هستند از جعبه اصلی که مدار دزدگیر در آن قرار دارد، خارج شود. معمولا چهار سیم مربوط حسگر نوری، دو سیم به ولتاژ مثبت و منفی 12 ولت تغذیه حسگر نوری و دو سیم مربوط به رله که هنگام تحریک این دو سیم به هم متصل می‌شوند، می‌باشد.

آژیر دزدگیر ماشین

صدای قوی و بلند آژیر برای دزدگیر خودرو یک امتیاز محسوب می‌شود. پس بهتر است برای این کار از آژیرهای بوقی استفاده شود. بهتر است بلندگو داخل جعبه‌ای فلزی که جلوی آن باز باشد، محکم شده و جهت امنیت بیشتر توکار نصب شود.

قابلیت تنظیم میزان حساسیت دزدگیر ماشین

اینکه بتوان حساسیت سنسورها را تنظیم کرد نکته بسیار مهمی در انتخاب دزدگیر ماشین می‌باشد. حساسیت سنسورها نه باید به اندازه‌ای زیاد باشد که با عبور یک گربه به صدا در آید و نه آنقدر کم که با شکست شیشه هم، آژیر فعال نشود!

قابلیت جلوگیری از روشن شدن خودرو

اگر سارق بتواند وارد خودرو شده و آژیر دزدگیر فعال نشود در این صورت کاربر باید بتواند از طریق ریموت یا اپلیکیشن از روشن شدن خودرو جلوگیری کند.

باتری پشتیبان

یک عدد باتری کمکی تا اگر باتری اصلی خودرو از کار افتاد، برق سیستم دزدگیر را تأمین کند.

قیمت دزدگیر ماشین

عوامل گوناگونی مثل نوع دزدگیر ماشین، شرکت سازنده، قابلیت‌های دزدگیر و… در قیمت دزدگیر ماشین مؤثرند. باید توجه داشته باشید که اکثر دزدگیرهای ارزان قیمت موجود در بازار چینی بوده و بسیاری از ویژگی‌های گفته شده را ندارند. همچنین متأسفانه برندهای مطرح اروپایی دزدگیر هم دارای قیمت بسیار زیادی می‌باشند. پس بهتر است نگاهی به بازار داخلی دزدگیر خودرو و تولیدات داخل کشور هم داشته باشید!

نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین سیستم ضد سرقت خودرو

اگر یک دزدگیر سیم کارتی اپلیکیشن دار با تمام نکات مهم گفته شده در مورد دزدگیر خودرو را در نظر بگیریم که تمام نکات امنیتی و ایمن‌سازی آن هم انجام گرفته باشد، باز هم عملا فقط یک دزدگیر داریم! یعنی دستگاهی که می‌تواند در بهترین حالت ما را از سرقت خودرو با خبر سازد. فقط همین! چنانچه با سارقی حرفه‌ای روبرو باشیم که محل نصب دزدگیرهای ماشین مربوط به هر برند و کارخانه را می‌داند، از راه‌های از کار انداختن دزدگیرهای سیم کارتی معمول موجود در بازار آگاه است، به سیم‌ کشی و برق خودرو مسلط است و توانسته با هر ترفندی وارد خودرو شده و ماشین را سرقت کند، حال باید چه کرد؟! در این شرایط از دزدگیر دزدگیر ماشین چه کاری برمی‌آید؟!

بیشتر بدانیم

اگر تنها با دزدگیر روبرو باشیم؛ هیچ! در این شرایط دیگر دزدگیر کارایی ندارد. اینجاست که به جای دزدگیر به یک سیستم امنیتی خودرو نیاز داریم.

ایمن‌ترین سیستم امنیت خودرو جهان در حال حاضر سیستمی است متشکل از دزدگیر خودرو و ردیاب خودرو . این ترکیب باعث می‌شود تا در شرایط گفته شده و بعد از سرقت خودرو، از مکان خودرو با خبر باشیم!

پس نکته بسیار مهمی که در زمان خرید دزدگیر خودرو باید به آن توجه داشت، قابلیت اتصال دزدگیر به ردیاب خودرو و همگام‌سازی با این سیستم‌هاست.

دزدگیر ماهواره ای مجهز به ردیاب

دزدگیرهای ماهواره ای که به ردیاب مجهز هستند

دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌ای دستگاه‌‌ های پیشرفته ‌‌ی ضد ‌‌‌‌سرقتی هستند که با حجم بسیار کوچکی که دارند در خودرو‌‌‌ یا موتورسیکلت‌‌‌ به ‌طور مخفیانه نصب می ‌‌شوند تا با توجه به تنظیمات درخواستی صاحب خودرو در داخل اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن‌همراه، وی را از روشن شدن، ضربه، باز شدن درب خودرو، حرکت و سرعت غیر مجاز مطلع گردانند. ویژگی منحصر‌‌به‌‌ فرد دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ ای کوچک بودن آن‌ ها است، به‌ طوری که در هر قسمتی از خودرو یا موتورسیکلت قابل نصب و جاسازی هستند و سارق به راحتی قادر به کشف محل آن نخواهد شد. از آنجایی که این دستگاه ‌‌های ماهواره‌‌‌ ای به یک باتری داخلی مجهزاند، می ‌‌‌توانند حتی زمانی که از برق خودرو قطع شوند تا چندین ساعت مکان وسیله ‌ی نقلیه را از طریق سیگنال ‌‌‌های ماهواره‌‌ ای به صاحب خودرو ارسال نماید.

ردیابی خودرو و موتورسیکلت با دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره ‌‌ای

تجهیز وسیله ‌‌ی نقلیه به دزد‌‌گیر ماهواره ‌‌ای این امکان را به صاحب خودرو می ‌‌دهد تا از این امر اطمینان داشته باشد که حتی پس از سرقت خودرو می‌‌ تواند مسیر حرکت را ردیابی نماید و بلافاصله با کمک پلیس سارق را دستگیر کند. رد‌‌یاب GPS به وسیله ‌ی ماهواره‌‌ ها‌‌یی که اطراف زمین قرار دارند مکان خودرو را بر روی نقشه نمایش می ‌‌دهد. این تکنولوژی در گذشته به این گسترد‌گی برای حفاظت از خودرو‌‌ها مورد استفاده قرار نمی ‌‌‌گرفته ولی امروزه به دلیل وجود سیستم‌‌‌ های ماهواره‌‌ ای GPS و رشد ابزارهای پیشرفته‌‌ ای مانند تلفن‌ های همراه جهت حفاظت از خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌‌ ها به شدت پرطرفدار شده است.

دزدگیر خودرو بهترین دزدگیر و ردیاب ماهواره ای خودرو

مقایسه‌ دزد‌‌گیر ساده و دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ای

هنوز هم دزد‌‌گیر‌‌های هشدار‌‌دهنده‌‌‌ ی صوتی برای ایجاد مانع و طولانی کردن زمان سرقت خودرو مورد استفاده قرار می ‌‌‌گیرد. اما با توجه به این که در بسیاری از مواقع سارقان حرفه‌‌‌ ای با سرعت بسیار بالایی که دارند به هدف خود می ‌‌‌رسند و خودرو را با به کار بردن روش ‌‌‌های مختلف روشن کرده و حرکت‌ می ‌‌دهند، بنابراین باید برای امنیت کامل، خودرو را به جدیدترین ابراز‌ و تکنولوژی روز دنیا مجهز نمود.

دزد‌‌گیر‌‌‌ و ردیاب خودرو

با ابزارهای پیشرفته ‌‌تر نسبت به دزد‌‌گیر‌‌های معمولی می ‌‌توانند صاحب خودرو را در وضعیت هوشیار قرار دهند. در دزد‌‌گیر‌‌های غیرماهواره‌‌ ای با توجه به میزان حساسیت سیستم حفاظتی، سیگنال ‌‌ها‌‌یی به ریموت کنترل ارسال می‌‌‌ گردید و اگر صاحب خودرو در فاصله ‌ای دور از وسیله ‌‌ی نقلیه قرار داشت می‌‌ توانست متوجه خطری که آن را تهدید می ‌‌کند شود. قابلیت این دزد‌‌گیر‌‌ها به مرور بیشتر شد تا جایی که بر روی ریموت کنترل ‌‌‌های تصویری، باز شدن درب خودرو یا ضربه نمایش داده می ‌‌شود. این دزد‌‌گیر‌‌‌ها کاملا کاربردی و ایجاد کننده مانع قوی برای سرقت‌ خودرو هستند اما بعد از قطع سیم برق دزد‌‌گیر، کارایی نخواهد داشت.اما رد‌‌یاب‌‌ های ماهواره‌‌ای خودرو را ردیابی می ‌‌کنند.

ویژگی دزدگیر ماشین

مهم‌ ترین ویژگی یک دزد‌‌گیر ماهواره ‌‌‌ای نسبت به دزد‌‌گیر های نسل قبل است. وسیله ‌‌‌ی نقلیه‌‌‌ ای که به سیستم GPS مجهز است با دقتی بسیار بالا، اطلاعات را از طریق پیامک (پیام متنی) یا اپلیکیشن به تلفن همراه صاحب خودرو ارسال می ‌‌کند.

دزد گیر ماشین

ردیاب ماشینبهترین ردیاب خودرو با ریموت دزدگیر ماشین

جدیدترین دزد‌‌گیر خودرو مجهز به رد‌‌یاب GPS

معمولا یک دزد‌‌گیر خودرو متشکل از یک کیت اصلی، آژیر، سنسور دزدگیر ماشین به صورت چشمک ‌‌‌زن و ریموت کنترل ساده یا تصویری است تا موانع ذهنی و عملی برای سارقان فراهم کند. در حقیقت وجود آژیر و سنسور چشمک‌‌ زن تا حدّ‌‌ی سارق را منصرف می ‌‌گرداند و ریموت کنترل ها هم با علائم دیداری و شنیداری صاحب خودرو را از خطری که احتمالا خودرو او را تهدید کرده مطلع می‌‌ کند. اما با وجود همه‌‌‌ ی این علائم بازدارنده آمار سرقت وسایل نقلیه همچنان بالا است. به‌‌‌‌ هرحال سارقان به شکل فردی یا گروهی ترفند‌‌‌ های جدیدی به کار می برند و با برنامه‌‌‌ های از قبل تعیین شده بلافاصله خودرو را اوراق یا یک ‌جا به واسطه ‌‌‌ها‌‌یی که می ‌‌شناسند به فروش می ‌‌رسانند. بنابراین استفاده از جدید ترین تکنولوژی‌‌ امنیتی برای حفاظت از اموال شخصی ارزشمندی مانند خودرو و موتور‌‌سیکلت ‌‌‌ها که امروزه قیمت‌‌‌ های چند برابری را تجربه می ‌‌کنند، امری ضروری است.

دزد گیر ماهواره ای

جدید ترین و پیشرفته ‌‌ترین سیستم حفاظتی خودرو، دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ ای هستند که علاوه بر اطلاع به صاحب خودرو از وضعیت وسیله‌ ی نقلیه قبل از جابه ‌جایی خودرو، امکان ردیابی کل مسیر را به مالک می ‌‌دهد. با رد‌‌یاب ‌‌‌های ماهواره‌‌‌ ای هیچ جای نگرانی از وضعیت خودرو وجود نخواهد داشت زیرا این رد‌‌یاب ‌‌ها با دقت بسیار بالا و با کم ‌ترین خطا مکان خودرو را نمایش می‌‌ دهد.

اپلیکیشن سروبهترین دزدگیر ماشین و بهترین مدل ماهواره

نمایش موقعیت خودرو با استفاده از اپلیکیشن دزد‌‌گیر‌‌های ماهواره‌‌‌ای

بنابراین استفاده از هر دزد‌‌گیر هشدار‌‌ دهنده به سارق برای جلوگیری از سرقت خودرو لازم است اما برای آن که به ‌‌طور کامل امنیت وسیله‌‌‌ ی نقلیه خود را برقرار نمایید بهترین روش، استفاده از رد‌‌یاب جی پی اس و نصب اپلیکیشن سرو بر تلفن ‌‌‌های همراه است. این اپلیکیشن با ویژگی ‌های قابل شخصی ‌سازی صاحب خودرو را در وضعیت کاملا هوشیار از وضعیت خودرو قرار می‌‌ دهد. امکاناتی مانند هشدار هرگونه ضربه، روشن و خاموش شدن وسیله‌‌‌ ی نقلیه‌‌ ی موتوری یا سواری، مسیر حرکت، سرعت، خروج از محدوده و حتی قطع شدن باتری خودرو را با کم‌ ترین خطا به اپلیکیشن نصب شده بر روی تلفن‌ همراه صاحب خودرو فرستاده و یا به صورت پیامک اطلاع ‌رسانی می ‌کند. برخلاف دزد‌‌گیر‌‌‌های معمول که با نمایش سنسور‌‌های چشمک‌‌ زن و آژیر کاملا در معرض نمایش بودند، رد‌‌یاب‌‌‌ های ماهواره ‌‌ای به ‌‌گونه‌‌ ای طراحی شده‌‌ اند که در قسمتی از خودرو پنهان گردند تا سارق نتواند آن را از کار بیاندازد.

بهترین دزدگیر ماشین

بهترین دزد‌‌گیر ماهواره ‌‌‌ای خودرو مجهز به رد‌‌یاب جی ‌‌پی ‌‌اسب

با توجه به توضیحات بالا انتخاب یک رد‌‌یاب ماهواره ‌‌ای برای ردیابی از وسایل نقلیه در شرایطی که صاحب خودرو در کنار آن حضور ندارد ضروری است. ردیاب جی ‌‌پی ‌‌اس F100-R وایزر بهترین مدل ردیاب ماهواره ‌‌ای مجهز به هشدارهای ضد سرقت می ‌‌باشد و قابلیت فعال و غیرفعال نمودن هر یک از امکانات را با توجه به نیاز صاحب خودرو دارد. شاید برای صاحبان خودرو سرعت وسایل نقلیه یا خروج از یک محدوده جغرافیای مهم نباشد ولی روشن شدن و حرکت ناگهانی آن برای وی به معنی سرقت تلقی شود، بنابراین می ‌‌تواند هشدارهای ضد سرقت را فعال کرده تا در زمان خطر او را مطلع گرداند. این رد‌‌یاب بدون هیچ محدودیتی، همه‌‌ ی خودرو‌‌های سبک یا سنگین و موتورسیکلت ‌‌ها را ردیابی می ‌‌کند و این امکان را به مالک می ‌‌دهد که هر لحظه خودرو را متوقف کرده و به مجرم اجازه پیشروی بیشتر ندهد. دزد‌‌گیر ماهواره ‌‌‌ای یک ابزار موثر و کارآمد برای پیگیری وسیله ‌‌ی نقلیه پس از وقوع جرم است و تکمیل کننده‌‌ ی امنیت خودرو می ‌‌باشد.

دزدگیر ماشین وایزر

یکی از بهترین بهترین ردیاب ماهواره ای خودرو می باشد که حتی می توانید برای از آن برای ردیاب ماهواره ای موتورسیکلت هم استفاده نمایید.ردیاب خودرونصب دزدگیر و خرید دزدگیر gps خودرو وایزر شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید