انواع قطعات موبایل

حقایقی در مورد گوشی های هوشمند

راهنمای خرید موبایل

اولین تماس تلفنی در چه تاریخی انجام شد؟!(گوشی هوشمند)

موبایل هوشمند اولین تماس تلفنی توسط مارتین کوپرف مهندس شرکت موتورلا در خیابان های نیویورک گرفته شد که گوشی تلفنی که وی توسط آن اقدام به تماس تلفنی نمود، ابعاد بسیار بزرگی نسبت به گوشی های امروزه داشت و بعد از برقراری تماس تلفنی گفت :” آیا می دانی من از کجا با تو تماس گرفته ام؟!”

 گوشی هوشمند در چه تاریخی عرضه شد؟1

تلفن هوشمند جهان به نام ” Ericsson GS88 ” بود که در تاریخ 1997 میلادی توسط شرکت اریکسون رونمایی شد و بعد از معرفی عنوان گوشی هوشمند به آن داده شد و توانست آغازگر پیشرفت صنعت گوشی های هوشمند گردد.

موبایلی که بیشترین فروش را در تاریخ داشته است!

شرکت نوکیا یکی از شناخته شده ترین شرکت ها در صنعت گوشی سازی است که به نحوی یکی از اولین شرکت های آغازگر این صنعت بود. با این وجود لازم به ذکر است که بدانید گوشی نوکیا 1100 با فروش بیش از 250 میلیون نسخه توانسته است تا هم اکنون رکورددار پرفروش ترین گوشی تاریخ گردد و از مهم ترین ویژگی های آن می توان به دوام و سخت بودن آن اشاره نمود.

 اعتیاد به گوشی های هوشمند = نوموفوبیا !!

نوموفوبیا که مخفف ” no mobile phone phobia ” می باشد، به معنای ترس از جدایی از تلفن همراه هوشمند می باشد که این بیماری و اعتیاد می تواند به خودی خود نیز منجر به افسردگی شود. اما جالب است بدانید که بیش از 200 هزار نفر از این بیماری ترس و هراس دارند و شاید تمام طول روز از این ترس قادر به انجام کاری نباشند!

با این حال توصیه می شود خودتان را هر چه بیشتر به گوشی های هوشمند عادت ندهید و اجازه ندهید تا به چنین فوبیایی مبتلا شوید.

خداحافظی با ساعت های آنالوگ و مچی!

اگر شما دارای سن بالای 20 سال هستید، می توانید به راحتی به خاطر بیاورید که در روزهایی که می بایست در مدرسه حضور می یافتید، از ساعت های کوکی استفاده می کردید. اما امروزه دیگر نیازی به ساعت های کوکی نیست و می توانید با استفاده از آلارم گوشی هوشمند خود ساعتی را برای بیدار شدن تعیین کنید.

با این حال در دنیایی که در هر لحظه شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم، پیش بینی می شود تا سال های آینده دیگر از ساعت های مچی و عقره ای استفاده نشود و ساعت های کوکی هم نیز اینک هیچ استفاده ای ندارند!!

آمار چک کردن روزمره گوشی های هوشمند!

با وجود فوبیایی که در مورد 5 گفته شد، طی بررسی های اخیر گفته شده است که هر 6 دقیقه یکبار بصورت میانگینما گوشی تلفن خود را چک می کنیم تا اعلانات جدید را بررسی نماییم که این میزان در طول روز مساوی با 150 بار در طول روز می باشد.

با این حال سعی کنید این عادت تلخ و وحشتناک را به مرور زمان از خود دور سازید تا اعتیاد به گوشی های هوشمند به شما لطمه وارد نکند.

تعداد گوشی ها از انسان ها بیشتر است!!

طی آماری که اخیرا منتشر شد، گفته شد که حدودا بیش از 7.5 میلیارد سیم کارت فعال در سطح جهان وجود دارد که تعداد انسان ها 7.35 میلیارد نفر می باشد و این نشان دهنده وجود تعداد گوشی های بیشتر نسبت به جمعیت کره زمین می باشد و در آینده این میزان نیز یقینا افزایش خواهد داشت.

 گران قیمت ترین گوشی دنیا ؟!

گران قیمت ترین گوشی ای که تاکنون معرفی شده سات، متعلقه به خانم نیتا آمبانی از هندوستان می باشد که نام آن ” Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond ” می باشد و برای خرید آن چیزی نزدیک به ” 48 میلیون دلار ” هزینه شده است!!

 آمار گوشی های ضد آب در کشور ژاپن!

جالب است بدانید حدودا بیش از 90% گوشی هایی که در کشور ژاپن وجود دارند، ضد آب می باشند چرا که مردم ژاپن در حمام نیز از گوشی هوشمند خود استفاده می کنند.

کشوری که بیشترین کاربر گوشی های هوشمند را دارد!

کشور چین دارای بیشترین کاربران گوشی هوشمند در سطح جهان می باشد که اکثر آنها بصورت روزمره از اینترنت استفاده می کنند و استفاده از گوشی هوشمند را به استفاده از کامپیوتر ترجیح می دهند.

تلفات دوربین سلفی!

در سال 2015 میلادی اعلام شد که تعداد کشته شدگان بر اثر دوربین سلفی گوشی های هوشمند، بیشتر از تلفات کشته شدگان بر اثر حملات کوسه ها می باشد!

دیدگاهتان را بنویسید