اطلاعات عمومی, لوازم آرایشی و بهداشتی

اهمیت استفاده از محصولات مراقبت از مو برای شادابی موهایتان

لوازم بهداشتی مو

اهمیت استفاده از انواع لوازم آرایشی مو برای شادابی موهایتان

انواع لوازم آرایشی یکی از دغدغه های هر انسان امروزه مراقبت و نگهداری از موهای خود است. اما ما گاهی به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، نشناختن نوع موی خود یا زیادی اسم‌ها و مدل‌های محصولات مراقبت از مو دست به خرید محصولاتی میزنیم که باعث آسیب به موهای ما می شوند و گاهی به دلیل آگاهی نداشتن از ضرورت مراقبت از مو، با استفاده نکردن از این محصولات، ضررهای جبران ناپذیری به موی خود می‌زنیم.

در این مقاله ما سعی کردیم به طور خلاصه تمام اطلاعاتی که یک فرد برای مراقبت از موهای خود به آن نیاز دارد جمع آوری کنیم. در انتهای این مقاله شما به سادگی قادر خواهید بود نوع موی خود را تشخیص دهید و انواع محصولات مراقبت از مو و تفاوت های آن ‌ها را بشناسید و بدانید چرا مو نیاز به مراقبت دارد.

آنچه در این مقاله خواهید آموخت:

  • محصولات مراقبت از مو
  • تفاوت ماسک مو و سرم مو
  • تفاوت اسپری مو و سرم مو
  • ضرورت استفاده از محصولات مراقبت از مو
  • آشنایی با انواع مو
  • محصولات مراقبت از مو ایرانی و خارجی

اگر دوست دارید یکبار برای همیشه اطلاعاتی کامل در زمینه ی محصولات مراقبت از مو و انواع مو کسب کنید با این مقاله با ما همراه باشید.

محصولات مراقبت از مو چیست؟

انواع لوازم آرایشی محصولات بهداشتی که نرم کردن مو،(انواع لوازم آرایشی) مراقبت از مو در برابر عوامل مضر، درمان آسیب دیدگی های مو و تقویت مو هدف اصلی آن‌هاست محصولات مراقبت از مو نام دارند. این محصولات با توجه به نوع محصول خریداری شده قابل استفاده در حمام یا قبل و بعد از حمام هستند. محصولات مراقبت از مو شامل شامپو، اسپری مو، سرم مو و ماسک مو هستند.

تفاوت ماسک مو و سرم مو

در اکثر موارد این دو، محصولی یکسان تلقی می شوند اما در واقع تفاوت های بسیاری با هم دارند. نقش سرم بیشتر در جوانسازی، درخشنده کردن موها و نرمی موها است، اما ماسک مو برای آبرسانی، تقویت موها، ترمیم موهای آسیب دیده و درمان موهای خشک استفاده می‌شود. باید گفت ماسک مو بیشتر جنبه ی درمانی و ترمیمی دارد اما سرم مو بیشتر جنبه ی زیبایی و محافظتی (در برابر حرارت سشوار اتو مو و…) دارد. (انواع لوازم آرایشی)

انواع لوازم آرایشی

انواع لوازم آرایشی

اسپری مو

در واقع اسپری مو همان ماسک مو و سرم مو (انواع لوازم آرایشی)است که همیشه روی محصول نوع و مواد تشکیل دهنده آن نوشته می شود و با یک نگاه کوتاه می توانید بفهمید محصول مورد نظر چه نوع و حاوی چه موادی است. سرم مو، ماسک مو و محصولات مراقبت از مو اکثرا در قالب اسپری مو وارد بازار می شوند، اما در بین آن ها قالب هایی مثل کرم، ژله و حتی شامپو نیز دیده می شود. به همین دلایل برخی تصور می کنند که اسپری مو خود محصولی مستقل و جدا است که تصوری اشتباه است.

تفاوت اسپری مو و سرم مو

در واقع سرم مو (انواع لوازم آرایشی)همان اسپری مو است. دلیل این تصور غلط که این دو محصولی متفاوت هستند این است که اکثر سرم موها در قالب اسپری مو وارد بازار می شوند اما در بین آن ‌ها قالب هایی مانند کرم مو و حالت ژله مانند نیز دیده می شود. همین امر باعث ایجاد این تصور غلط که این دو، محصولی مجزا هستند شده است.

چرا محصولات مراقبت از مو برای داشتن موهای سالم ضروری هستند؟

پس از شست و شوی مو‌ها با شامپو، بیشتر چربی موها از بین می‌رود و موها در وضعیت شکننده‌ای قرار میگیرند، همچنین رنگ و دکلره کردن مو باعث سوختگی و ضعیف و خشک شدن موها می شوند و اینجاست که محصولات مراقبت از مو اهمیت خود را نشان می دهد.انواع لوازم آرایشی برخی افراد فکر می کنند که فقط افراد دارای موی وز و فر به این محصولات نیاز دارند اما حتی اگر شما فردی با موهای صاف و لخت باشید به دلیل بیش از حد بی حالت بودن و مرده بودن موی خود به این محصولات احتیاج پیدا خواهید کرد.

آشنایی با انواع موها (صاف، موج دار، فر و…)

به طور کلی مو‌ها به چهار دسته ی صاف، موج‌ دار، فر و وز (خیلی فر و پیچی) تقسیم می‌شوند. در انتخاب محصولی که مناسب موی شما باشد، دانستن نوع موی خود مهمترین نکته است تا پس از آن به سادگی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای تشخیص اینکه موی شما چه نوعی است، می توانید پس از حمام بدون استفاده از هیچ محصولی اجازه بدهید موی شما در هوای آزاد خشک شود، پس از خشک شدن با توجه به عکس زیر میتوانید به راحتی نوع موی خود را تشخیص دهید:

لوازم آرایشی

کرم های آرایشی

محصولات مراقبت از مو ایرانی یا خارجی؟

انواع لوازم آرایشی در حال حاضر محصولات خارجی معروف تر و کارآمد تر از محصولات ایرانی عمل کردند و بیشترین فروش برای برند های خارجی است. اما عملا محصول مراقبت از موی بد نداریم و تفاوت اصلی فقط در مواد تشکیل دهنده غلظت آن‌هاست.

پیشنهاد ما برای موهای شما

تا اینجا با انواع محصولات مراقبت از مو، تفاوت آن‌ها، دلیل ضرورت این محصولات و نحوه ی شناسایی نوع موی خود آَشنا شدیم. اگر شما موی خود و انواع محصولات مراقبتی را به خوبی بشناسید در یافتن محصول مناسب خود دچار سردرگمی نخواهید شد، همچنین می توانید از مشاورین سایت برای خرید بهترین محصول که مناسب موی شما باشد کمک بگیرید.

در این قسمت چند مورد از محصولات مراقبتی برای سلامت و شادابی پوست را معرفی می کنیم; (با کلیک روی عنوان هر یک از آن ها می توانید به صفحه خرید محصول بروید)

ماسک موی تغذیه کننده

بعد از شامپو زدن به موهای سر و شستن آنها، ۸۰٪ موهای خود را خشک کنید، سپس مقدار مناسبی از ماسک را برداشته به موهای خود زده و پس از ۱۰-۱۵ دقیقه موهای خودرا آبکشی کنید.

 

ویژگی های ماسک موی داخل حمام تغذیه کننده بدون بخار زیتون بیوآکوا

  • این ماسک موی زیتون بدون بخار با فرمول فوق العاده خوبی که دارد از موی سر محافظت می کند
  • موهای خشک را مرطوب می کند
  • موهای خشک و شکننده را به موهایی مرطوب و نرم تبدیل می کند
  • شاداب کننده و مغذی مو هاست

انواع لوازم آرایشی

لوازم آرایشی و بهداشتی

لوازم آرایشی و بهداشتی برا مو

شیر مو

این محصول را می توانید بعد از حمام بر روی مو های مرطوب و نم دار اسپری کنید. شیر مو دیگنیتی مناسب انواع موها (موهای فر و مجعد، موهای معمولی، موهای آسیب دیده، موهای نازک و کم‌حجم و موهای رنگ شده) است.انواع لوازم آرایشی

همیشه در جامعه افرادی وجود دارند که از موهای وز شده یا آسیب دیده شان ناراضی هستند و هر روزه به دنبال راهی برای برگرداندن نرمی صافی موی خود هستند. به این منظور شرکت دیگنیتی شیر موی ویتامینه ای را تولید نموده که عصاره های آلووراء،بامبو و نارگیل را در خود جای داده. این محصول خواصی همچون مانع وز شدن و آسیب به تار های مو،حالت دهی،نرم کنندگی،ترمیم و تقویت مو،آبرسانی فوق العاده قوی را دارا می باشد.

اسپری موی تقویت کننده

از آن جا که نیمی از زنان و بیش از ۸۵ درصد مردان بعد از رسیدن به ۵۰ سالگی موهای سرشان کم و نازک می شود، ریزش مو یکی از دغدغه های بیشتر افراد است. ریزش مو و کم پشتی آن همیشه اعتماد به نفس شخص را پایین می آورد. افراد معمولا به دنبال راه حلی برای رشد موها و داشتن موهای پرپشت و در خانم ها موهای بلند است. از طرف دیگر داشتن موی سر تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه سپر حفاظتی جلوگیری از صدمات آب و هوایی مثل باد، گرما و سرما محسوب می شود.

استفاده از رزماری در طولانی مدت می تواند ریزش مو را درمان کند. حتی بعضی از قارچ ها و باکتری ها به وسیله روغن رزماری از بین می روند. اسپری موی درمانی تقویت کننده رزماری بیوآکوا را چند قطره از روغن در کف دست بریزید، به آرامی با اصطحکاک، آن را گرم کنید و سپس به آرامی روی موهای خود ماساژ دهید تا روغن به موهایتان جذب شود.

 

لوازم آرایشی مو

خلاصه مقاله محصولات مراقبت از مو 

استفاده از محصولات مراقبت از مو به اندازه ی محصولات مراقبت از پوست متداول نیست ولی این نشان دهنده بی اهمیتی این موضوع نیست و موها هم مانند پوست شما نیاز به نگهداری و رسیدگی دارند. اگر می خواهید موهای سالمی داشته باشید باید اهمیت بیشتری به آن ها دهید. رنگ و دکلره همیشه با افزایش نگرانی خانم‌ها پیرامون سلامت و نرمی موها همراه بوده است. اما این نگرانی با انتخاب محصولات مراقبت از موی رنگ شده نظیر شامپو، نرم کننده و ماسک مو تا حد زیادی برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید