انواع قطعات کامپیوتر, انواع لپ تاپ

اسپیکر کامپیوتر و انواع آن

انواع اسپیکر کامپیوتر

راهنمای خرید اسپیکر کامپیوتر (بلوتوثی، قابل حمل، خانگی)

انواع اسپیکر کامپیوتر افزودن اسپیکر به رایانه می‌تواند عملکرد آن را افزایش داده و تجربه استفاده از آن را غنی کند. بلندگوهای رایانه‌ای دستگاه‌های کاربردی هستند که به کامپیوتر متصل شده‌اند و برای تفریح و سایر فعالیت‌ها بسیار مفید هستند. اینها نه تنها هیجان انگیزترین صدا را تولید می‌کنند، بلکه می‌توانند موسیقی، فیلم یا بازی را نیز زنده کنند.

در ادامه نکات مهم برای خرید اسپیکر را با هم بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه اسپیکر کامپیوتر

پس از به وجود آمدن رایانه‌ها اولین اسپیکر کامپیوتر در سال 1981 توسط متخصصین شرکت IBM  تولید شد ؛ این اسپیکرها بر روی برد نصب شده و صداهایی با کیفیت بسیار پایین تولید می‌کرد اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح کیفی رایانه‌ها بلندگو کامپیوتر نیز از لحاظ کیفیت و شکل ظاهری ارتقاء پیدا کرد.

نسل دوم اسپیکرها با نصب بر روی مانیتور قابلیت تولید صدا و پخش موسیقی را نیز داشت . این اسپیکرها در پایین مانیتور نصب می‌شدند؛ پس از افزایش استفاده از رایانه‌ها و رواج موسیقی و بازی های رایانه ای بسیاری از شرکتها اقدام به تولید اسپیکر کامپیوتر خارجی کردند؛ تولید این نسل از اسپیکرها کیفیت صدای پخش را به طرز شگفت انگیزی بالا برد.انواع اسپیکر

اولین اسپیکر خارجی در سال 1391 تولید شد که هنوز هم این نوع اسپیکر به عنوان مدل اصلی بلندگو کامپیوتر موجود در بازار شناخته می‌شود و هم اکنون  اکثر اسپیکرهای موجود در بازار تقریبا عملکردی مشابه با مدل اولیه اسپیکر دارند

 اسپیکر کامپیوتر چیست و چگونه کار می‌کند

هدف از تولید بلندگو کامپیوتر دریافت داده‌ها از رایانه و تبدیل آن به صداهایی است که قابل شنیدن باشد . این داده‌ها توسط کارت صدای کامپیوتر تولید شده و به اسپیکرها می‌رسد ، در واقع اسپیکر کامپیوتر مبدلی است که امواج الکترومغناطیسی را به امواج صوتی تبدیل می‌کند.

صدای تولید شده توسط اسپیکرها، با فرکانس و دامنه تعریف می‌شود؛  فرکانس، تعیین کننده سطح بلندی و کوتاهی صدا است که معمولا اسپیکرها امکانی برای تغییر درجه فرکانس و تعیین بلندی صدا به دلخواه کاربران فراهم می‌کند

بلندگو کامپیوتر معمولا به صورت جفت استفاده می‌شود تا بتواند در دو کانال کاملا مجزا صوت را به صورت استریو تولید کنند

نکات مهم برای خرید انواع اسپیکر کامپیوتر

بلندگوها کیفیت کلی سیستم استریوی شما را تعیین می‌کنند، بنابراین قطعاً قبل از تصمیم گیری به زمان نیاز دارید؛ در اینجا چند فاکتور پایه که قبل از خرید اسپیکر باید در نظر بگیرید، بررسی می‌کنیم.

پاسخ فرکانسی

اگر به قسمت مشخصات فنی اسپیکرها و هدفون‌های با کیفیت توجه کرده باشید، حتما با عددی بین ۲۰ هرتز الی ۲۰ کیلو هرتز (محدوده‌ی صوتی شنیداری انسان) مواجه شده‌اید. این اعداد نشان دهنده محدوده‌ی ارتعاشات صوتی است که دستگاه قادر به تولید آن می‌باشد.

این اعداد دقت تبدیل سیگنال‌های ورودی را به شما می‌گویند و بدان معنا هستند که سیگنال‌های خارج از این محدوده‌ها از طریق گوش انسان قابل شنیدن نیستند، بنابراین اسپیکرهایی که خارج از این محدوده هستند، عملا کارایی ندارند، چون گوش انسان قادر به شنیدن صوت خارج از این محدوده نیست. اغلب لوازم صوتی موجود در بازار ۸۰ الی ۱۵۰۰۰ هرتز هستند. کمتر از این محدوده صوت ضعیفی تولید می‌کنند.

آمپدانس

مقاومت درونی سیم پیچ‌های اسپیکر را آمپدانس گویند، با واحد اهم اندازه گیری می‌شود، با حرف Z انگلیسی نشان داده می‌شود. در بیشتر موارد می‌توانید میزان آمپدانس را در پشت اسپیکر ببینید. برای مثال اسپیکرهایی با آمپدانس 4Ω، 8Ω و یا 16Ω موجود است. به نظر می‌رسد، هرچه امپدانس اسپیکر کمتر باشد، توان خروجی صوت از طریق آن بلندگو بیشتر می‌شود.

حساسیت

اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم؛ حساسیت (SPL)، مقدار صوت خروجی نسبت به توان دریافتی می‌باشد. حساسیت بر  حسب دسی‌بل بیان می‌شود؛ به طور کلی می‌توان گفت هرچه حساسیت بیشتر باشید، اسپیکر باکیفیت‌تر است.

انواع اسپیکر توان اسپیکر

توان اسپیکر که بیانگر قدرت واقعی بلندگو است، بر واحد RMS سنجیده می‌شود. این عدد مقدار توانی که اسپیکر بدون آسیب دیدن می‌پذیرد، نشان می‌دهد. بنابراین توان بالاتر لزوما به معنی کیفیت بهتر نیست.

درون یک اسپیکر کامپیوتر چه می‌گذرد

اسپیکر کامپیوتر از ترکیب یک دیافراگم معمولا از جنس کاغذ، فلز و یا پلاستیک ، یک سیم پیچ آهنی و یک آهنربا تشکیل شده است که همه‌ی این‌ها درون یک محفظه قرار گرفته‌اند.

هنگامی که داده های الکتریکی به بلندگو کامپیوتر می‌رسد، آهنربا و سیم پیچ باعث ایجاد جریان هوا می‌شود و در نهایت دیافراگم بیرونی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ با لرزش دیافراگم صدا ایجاد شده و امواج صوتی پخش می‌شود

اسپیکر های استاندارد

محبوب‌ترن نوع که به راحتی در اکثر خانه‌ها یافت می‌شود. بلندگوهای استاندارد خروجی معمولی ۲.۱ کانالی یا ۲ کانالی هستند که شامل ساب ووفر در نسخه ۲.۱ کانالی می‌شوند. صدای مورد نیاز برای یک کاربر خانگی یا شرکتی را تولید می‌کنند و نسبت به انواع دیگر، ارزان‌تر بوده و به راحتی قابل نصب هستند.

اسپیکر های چند کاناله

نوع چند کاناله پیشرفته‌تر است و می‌تواند صداهایی با افکت را ارائه دهد. در مدل چند کاناله، کانال‌ها به خروجی دستگاه اشاره می‌کنند. به عنوان مثال، سیستم صدای فراگیر ۵.۱ کانالی به معنای ۵ بلندگو و یک ساب ووفر موجود در آن است که کیفیت صدای برتر را ارائه می‌دهد و می‌تواند هر بازی یا فیلم رایانه‌ای را زنده کند. این مدل‌های نسل جدید از نظر کیفیت صدا استثنایی هستند؛ اما تقریبا گرانتر از نسخه‌های استاندارد هستند.

اسپیکر های USB

با توجه به مسئله‌ی قابلیت حمل، مدل‌های USB را نیز خواهید دید که از 5 ولت در چند میلی آمپر که توسط پورت USB ارائه می‌شود، مطابق استاندارد استفاده می‌کنند. در چنین اسپیکرهایی، تقویت کننده USB از طریق کابل/دوشاخه USB برق را دریافت می‌کند. برای نسخه USB نیازی به باتری یا منبع تغذیه AC نیست.انواع اسپیکر

جهت تبلیغات رایگان به این وب سایت مراجعه کنید

انواع اسپیکر کامپیوتر

انواع اسپیکر کامپیوتر

اسپیکر قابل حمل

اسپیکرهای قابل حمل که به اسپیکرهای بلوتوثی نیز معروف هستند، غالبا در ابعاد کوچک هستند تا به راحتی داخل کیف و بین لوازم جای بگیرند؛ البته این بدان معنا نیست که سایز بزرگ‌تر ندارند. این اسپیکرها در شکل‌های مختلفی موجود هستند، اما توصیه‌ی راهنمای خرید اسپیکر به شما این است که اولویت را به باتری اختصاص دهید. یک قاعده‌ی خوبی که وجود دارد این است که هرچی اسپیکر بزرگتر باشد، عمر باتری نیز بیشتر است.

اما نمی‌توان با اطمینان گفت این موضوع همیشه صحیح است، برای مثال نسخه‌های سیستم عامل بلوتوث به روز شده، می‌تواند بر کارآیی قدرت تأثیر بگذارد و اسپیکر بلوتوث ۵.۱ با اندازه متوسط نسبت به اسپیکر بلوتوث ۴.۰ بزرگ دوام بیشتری بیاورد.

اسپیکر بلوتوثی، بی سیم یا سیمی

یکی از ساده‌ترین تصمیم گیری‌ها، انتخاب اسپیکر بی سیم و با سیم است. هر دوی این دستگاه‌ها دارای مزایایی هستند که ممکن است بلافاصله متوجه آنها نشوید؛ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. بلوتوث چیز خارق العاده‌ای است چون امکان ساده‌ترین و گسترده‌ترین ارتباطات بین دستگاه‌های شما را فراهم می‌آورد. اسپیکرهای بی سیم یا بلوتوثی انعطاف پذیری بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. لازم نیست با درهم پیچیدن کابل‌ها، مشکل کوتاه بودن کابل یا کشیدگی آن دست و پنجه نرم کنید.

با انواع اسپیکر کامپیوتر آشنا شوید

اسپیکر کامپیوتر اگرچه انواع مختلفی دارد اما ویژگی‌های مشترک زیادی بین آنها وجود دارد در ادامه به بررسی انواع اسپیکر می‌پردازیم

اسپیکر فضای باز

این نوع اسپیکر با تولید صدای بسیار قوی از ترکیب دو انواع اسپیکر ماهواره ای در جلو و 3 باند جهت تقویت صدا و یک درایور با محدوده فرکانس پایین تشکیل شده است که معمولا برای اموری مثل سیستم صوتی خودرو ، سالن های تئاتر یا سینما مناسب هستند

هر چه تعداد کانال های خروجی در این مدل اسپیکر بیشتر باشد صدای قدرتمند‌تری را تولید می‌کند و افرادی که از آن استفاده می‌کنند یک تجربه صوتی هیجان انگیز خواهند داشت

از چه نوع گوشی استفاده می‌کنید؟

شاید تعجب کنید که چرا نوع گوشی در نحوه خرید انواع اسپیکر کامپیوتری نقش دارد. اگر گوشی هوشمند شما از جک ۳.۵ میلیمتری پشتیبانی نمی‌کند، این بدان معناست که شما باید از اسپیکرهای بلوتوثی استفاده کنید، چونکه گوشی شما قابلیت اتصال از طریق جک ۳.۵ میلیمتری را از بین می‌برد.

آیا قابلیت اشتراک گذاری برای شما مهم است؟

اگر شما میزبان دوستان و مهمانان خود هستید، عدم پشتیبانی از بلوتوث توسط اسپیکرهای شما به این معناست که دوستان شما قادر به اتصال دستگاه‌های خود به اسپیکرهای شما نخواهند بود و مجبور خواهید بود که از سیستم کامپیوتری خود برای پخش موسیقی‌های مورد علاقه‌شان استفاده کنید. از شما دعوت می‌کنیم، مقاله بهترین اسپیکرهای بلوتوثی را مطالعه بفرمایید.

انواع اسپیکر برای اسمارت هوم

کاربرانی وجود دارند که فکر می‌کنند، اتصال اسپیکرهای اسمارت هوم گوگل با یکدیگر برای پخش لیست موسیقی‌هایی که دارند؛ قابلیت خارق العاده‌ای است که در اختیار دارند. اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید فناوری بلوتوث به شما کمک می‌کند تا اسپیکرهای دسکتاپ خود را به مرکز اسمارت هوم وصل کنید و ترکیب قدرتمندی از فناوری هوشمند و کیفیت صدا را بدست آورید.

اما اگر اسپیکری می‌خواهید که در جلسات بازی انفرادی خود استفاده کنید؛ یا برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی از آن استفاده کنید، شما می‌توانید گزینه‌های ارزانتری را خریداری کنید که از بلوتوث پشتیبانی نمی‌کنند.

اتصالات فیزیکی و راهنمای خرید اسپیکر

اینکه اسپیکر بلوتوث، اسپیکر قابل حمل یا انواع اسپیکر سیمی را در نظر دارید، باید به اتصالات فیزیکی توجه ویژه‌ای داشته باشید. بهترین تنظیمات، ترکیب خوبی از گزینه‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. یکی از اسپیکرهایی که برای مثال می‌توان از آن نام برد، اسپیکر Harman Kardon SoundSticks III است که بهترین اتصالات را ارائه می‌دهد، اما همه سیستم‌های اسپیکر این کار را انجام نمی‌دهند. بنابراین قبل از خرید در نظر بگیرید که چه اتصالاتی برای کار شما بهتر است. اگر کاربر لپ تاپ هستید، احتمالا اتصالات اپتیکال را نیاز نداشته باشید و بخواهید از پورت USB استفاده کنید.

با این حال اگر شما هم مانند ما از تمام پورت‌های USB خود استفاده کرده‌اید و یک لشکر از لوازم جانبی را به سیستم خود وصل کرده‌اید، باید مطمئن باشید که جک 3.5 میلیمتری را در اختیار دارید. اتصالات بیشتر به معنای انعطاف پذیری بیشتر است. همچنین لازم به ذکر است که اتصالات اپتیکال و USB بهترین اتصالاتی هستید که کیفیت صدا را به همراه دارند و حتی بهتر از اتصال جک 3.5 میلیمتری هستند.

اسپیکر و اهمیت صدای اسپیکر

اگرانواع اسپیکر شما کیفیت صدای مناسبی را ارائه نمی‌دهند، مهم نیست که چقدر گران و یا زیبا به نظر می‌رسند، این اسپیکرها خوب نیستند. هدف نهایی هر سیستم اسپیکر بهبود کیفیت صدای کامپیوتر شما است. آنها باید صدا را تقویت کنند و صدای گوشی هوشمند، تبلت یا لپ تاپ شما را توسعه دهند. در حالی که تقریبا هر سیستم بلندگو بهبود قابل توجهی نسبت به صدای پیش فرض سیستم دسکتاپ یا لپ تاپ خواهد داشت، اطلاع از اینکه این بهبود صدا چقدر باید باشد، از اهمیت خاصی برخوردار است.

به غیر از این موارد دیگری نیز وجود دارند که برای تقویت صدای پیش فرض شما در نظر گرفته شده‌اند. در این مرحله گوش‌های شما هستند که تفاوت بین صداها را به خوبی درک می‌کند. اگر شما اسپیکری که خریداری کرده‌اید، همان کیفیت صدای سیستم لپ تاپ را به شما ارائه می‌دهد، خودتان را خسته کرده‌اید و بهتر است که اسپیکرها را برگردانید. شما نباید چیزی کمتر از یک جهش قابل توجه در کیفیت صدا را بپذیرید. میزان جهش معمولا به قیمت بستگی دارد، اما چند گزینه مقرون به صرفه وجود دارد که مطمئنا می‌توانند بدون کاهش کیفیت صدا، سیستم صوتی شما را ارتقاء دهند.

انواع اسپیکر با توجه به ظاهر

مانند هر چیز دیگری، زیباشناسی اسپیکرهای شما مهم است. اسپیکرهای شما در معرض دید مهمانان شما قرار می‌گیرد. به طور معمول ما از طراحی‌های زشت شکایت می‌کنیم و این جایی است که یک اسپیکر حتی وقتی صدای خوب را ارائه دهد؛ اما از ظاهر مناسبی برخوردار نباشد به راحتی کنار گذاشته می‌شود. زیبایی اسپیکرها می‌تواند تکمیل کننده فضای شما باشد. شاید طراحی آینده نگر برای دکوراسیون شما مناسب باشد.

اسپیکرهای ۲.۰ ، ۲.۱ و ۵.۱ کاناله

انتخاب اسپیکرهای ۲.۰، ۲.۱ و ۵.۰ کاناله یکی از تصمیم گیری‌های مهم است. اگر نمی‌دانید این اعداد به چه معناست ما به شما توضیح می‌دهیم. ۲.۰ به این معناست که دو اسپیکر جانبی وجود دارد اما ساب ووفری در کار نیست اما ۲.۱ به این معناست که دو اسپیکر جانبی و یک ساب ووفر وجود دارد و ۵.۱ به این معناست که ۵ بلندگوی جانبی با یک ساب ووفر وجود دارد. اینها رایج‌ترین کانفیگ‌های اسپیکر هستند.

اکثر کاربران مقدار باس بالا را دوست دارند. علاقمندان به موسیقی‌های پاپ شاید اسپیکرهایی مانند Audiophiles را بپسندند، در حالی که کاربرانی که به دنبال صدای متعادل‌تر هستند ممکن است اسپیکرها 2.0 کاناله را از اسپیکرهای 5.1 کاناله بهتر بدانند. برای جا دادن اسپیکرهای بیشتر شما همچنین به فضای بیشتری نیاز دارید.

کنترل انواع اسپیکر کامپیوتر

برخی از کاربران کنترل‌های ساده را می‌پسندند و فقط به یک دکمه خاموش/روشن و دکمه ولوم قناعت می‌کنند. اما برخی افراد دوست دارند که از کنترل‌های سطح بالای بیشتری استفاده کنند. برخی از آنها یک کنترلر فیزیکی می‌خواهند و برخی دیگر می‌خواهند یک برنامه داشته باشند و برخی دیگر فقط می‌خواهند از طریق گوشی‌های هوشمند خود اسپیکر را کنترل کنند.

اگر نمی‌دانید که قرار است که چه کاری با آن انجام دهید و به یادگیری آن اهمیتی نمی‌دهید، قابلیت‌های اضافی مزیتی ندارند. توصیه ما به شما این است که با خود صادق باشید و دقیقا متوجه شوید که چه ویژگی‌هایی را لازم دارید. اگر به کنترل صوتی اهمیتی نمی‌دهید و فقط می‌خواهید آن را روشن و خاموش کنید، با دکمه‌ها و کنترل‌های بیشتر کاری نخواهید داشت.

انواع اسپیکر کامپیوتر

انواع اسپیکر کامپیوتر

بهترین اسپیکر‌های کامپیوتر

انواع اسپیکر لاجیتک Z906

لاجیتیک را می‌توان مطرح‌ترین سازنده‌ی تجهیزات جانبی کامپیوتر در جهان دانست که خوشبختانه فعالیت پررنگی نیز در بازار کشورمان دارد و انواع محصولات آن به‌سادگی یافت می‌شود. اگر بدون محدودیت مالی به‌دنبال توانمند‌ترین سیستم صوتی کامپیوتر هستید، لاجیتک Z906 بهترین گزینه است. این محصول با برچسب قیمت ۴۰۰ دلاری، در این زمینه درکنار سیستم‌های صوتی و سینمای خانگی قرار می‌گیرد. البته این موضوع به‌معنای ارزش کمتری خرید Z906 نیست؛ زیرا این محصول با چیدمان ۵.۱، پشتیبانی از کدک‌های صدای فراگیر DTS و Dolby Digital درکنار گواهی THX، در پخش دقیق صدای فیلم‌های سینمایی بسیار توانمند است. ۵۰۰ وات مجموع توان خروجی RMS و پشتیبانی از انواع و اقسام اتصالات و ورودی‌های مختلف، لاجیتک Z906 را به محصولی منحصربه‌فرد درمقایسه‌با رقبای خود تبدیل کرده است.

لاجیتک سیستم صوتی Z906 را محصولی همه‌کاره برای استفاده با کامپیوتر یا به‌عنوان سینمای خانگی در کار تلویزیون معرفی می‌کند؛ اما پیشنهاد می‌کنیم این دستگاه را صرفا برای اتاق کار فضای شخصی خود بخرید و آن را به‌عنوان گزینه‌ای برای استفاده در فضای نشیمن و درکنار تلویزیون مدنظر قرار ندهید. سیستم‌های صوتی به‌مراتب جذاب‌تری (به‌خصوص ازلحاظ بصری) وجود دارند که گزینه‌ی بهتری برای کاربری سینمای خانگی به‌شمار می‌روند.

هارمن کاردن Soundsticks 4

هارمن کاردن از نام‌های شناخته‌شده‌ در حوزه‌ی صدا و تجهیزات آن است. محصولات این برند به کیفیت ساخت درخورتوجه، طراحی جذاب و خروجی دقیق و بسیار باکیفیت صدا شناخته می‌شوند. Soundsticks 4 ازلحاظ بصری متفاوت‌ترین محصول این فهرست است که قطعا خود در اتاق کار شما به کانون توجهات تبدیل خواهد کرد. طراحی شفاف این محصول سری آئورا استودیو را نیز یادآوری می‌کند و جایزه‌ی معتبر Red Dot را نیز از آن خود کرده است؛ اما طراحی و زیبایی تنها ویژگی‌های مهم Soundsticks 4 نیست؛ زیرا چهار درایور در هر اسپیکر درکنار ووفر با توان مجموع ۱۴۰ وات، صدایی شفاف و رسا را به‌ارمغان می‌آورند. اگر بودجه‌‌تان نامحدود است و زیبایی بصری نیز از اولویت‌های خریدتان به‌شمار می‌رود، هارمن کاردن Soundsticks 4 نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد.

انواع اسپیکر لاجیتک G560

اگر بازی بخش عمده‌ای از کاربری شما را تشکیل می‌دهد، G560 را به‌عنوان یکی از گزینه‌های برتر مدنظر قرار دهید. این مجموعه با ۱۲ وات توان خروجی مجموع و حداکثر حساسیت ۸۴ دسیبل درکنار پشتیبانی از فناوری پخش فراگیر ۷.۱ (به‌صورت مجازی) DTS:X، به‌خوبی صدایی باکیفیت و جذاب را می‌تواند پخش کند؛ اما نکته‌ای که G560 لاجیتک را در نوع خود منحصربه‌فرد می‌کند، فناوری LIGHTSYNC RGB است. به‌لطف این فناوری، اسپیکر با درک تصویر و رنگ غالب در حال پخش در بخش‌های خاصی مانیتور، به‌کمک LED‌های تعبیه‌شده پشت دو اسپیکر محیط و دیوار پشت مانیتور را می‌تواند نورپردازی و فضایی جذاب ایجاد کند. البته فراموش نکنید درواقع برچسب قیمت ۷ میلیون تومانی این سیستم‌صوتی به‌دلیل تجهیز به این فناوری است و اگر کیفیت خروجی صدا در اولویت کاربری‌تان قرار دارد، با هزینه‌ی کمتر می‌توانید عملکردی مشابه تجربه کنید.

ادیفایر C3X

به‌جرئت می‌توان C3X ادیفایر را یکی از اسپیکر‌های برتر حال حاضر جهان دانست. البته فراموش نکنید محصولات سری S ادیفایر با قیمت بیش از ۹ میلیون تومان، انواع به‌مراتب حرفه‌ای و توانمند‌تری به‌شمار می‌روند؛ اما آن بازه‌ی قیمتی، دریچه‌ی ورود به دنیای تجهیزات حرفه‌ای صدا است که قطعا با حضور محصولات نامدار و تخصصی حوزه‌ی صدا، دیگر نمی‌توان با خیالی آسوده پرچم‌داران ادیفایر را توصیه کرد.

مهندسان ادیفایر برای بهبود کیفیت پخش C3X بسیار تلاش کرده‌اند. استفاده از توییتر و درایور مخصوص فرکانس‌های میانی در هر بلندگو، درکنار ساب‌ووفری با کابینت چوبی به ایجاد ترکیبی ۶۵ واتی منجر شده که در پخش تمامی بازه‌های فرکانسی توانمند است. کیفیت چشمگیر بدنه‌ و درایور‌ها باعث شده است درصورت افزایش حجم صدا نیز با نویز یا اعوجاجی مواجه نشوید. ادیفایر C3X به امکانات خوبی نیز مجهز شده است. یونیت کنترلی دستگاه از درگاه USB و کارت حافظه بهره می‌برد تا بدون نیاز به اتصال به پخش‌کننده از روی حافظه‌ی فلش بتواند موسیقی پخش کند. انواع اسپیکر

تراست GXT 658 Tytan 5.1

اگر پخش صدای فراگیر اولویت اصلی‌تان است؛ ولی بودجه‌ی محدودی دراختیار دارید، تراست GXT 658 Tytan 5.1 بهترین گزینه‌ی دردسترس خواهد بود. این سیستم صوتی که به انواع پخش‌کننده، کامپیوتر، تلویزیون و کنسول‌های بازی می‌تواند متصل شود، به‌واسطه‌ی صدای هیجانی‌اش به‌خصوص برای گیمر‌ها گزینه‌ی مطلوبی به‌حساب می‌آید. درصورتی‌که به صدای فراگیر نیازی ندارید یا لذت از موسیقی اولویت اصلی‌تان است، محصولات بهتری با قیمت برابر یا ارزان‌تر وجود دارند که نه‌تنها صدایی شفاف و دقیق‌تر تولید می‌کنند؛ بلکه قابلیت‌های بیشتری مانند پشتیبانی از بلوتوث به‌همراه دارند.

انواع اسپیکر کریتیو SBS E2800

در بازه‌ی قیمت حدود یک میلیون تومان، E2800 کریتیو گزینه‌ی بسیار مناسبی است. این دستگاه به‌لطف امکانات متعدد خود یک سروگردن بالاتر از رقبا قرار می‌گیرد. قابلیت استفاده از حافظه‌ی فلش USB، شیار کارت حافظه‌ی SD، ریموت کنترل و رادیو ویژگی‌های کاربردی مهم E2800 است. فقدان بلوتوث را شاید بتوان تنها ضعف این محصول دانست. در بخش توانایی و کیفیت پخش صدا، E2800 به‌صورت کلی خروجی بم و هیجانی را به‌لطف بلندگو‌ها و ساب‌ووفر خود با توان خروجی ۵۰ وات را تولید می‌کند. اگر صدایی دقیق و شفاف اولویتتان است، چاره‌ای جز پرداخت هزینه‌ی بیشتر برای خرید اسپیکر‌های حرفه‌ای‌تر یا سفارشی‌سازی اکولایزر در محیط ویندوز ندارید.

قابلیت‌های کاربردی

سیستم‌های صوتی خانگی به قابلیت‌های مختلفی مجهز هستند که می‌‌تواند کاربردی باشد. بلوتوث، رادیو، درگاه کارت حافظه (برای پخش محتوا به‌صورت مستقیم از روی کارت‌های حافظه)، درگاه USB (برای اتصال مستقیم حافظه‌ی فلش)، خروجی جک هدفون برای اتصال ساده‌ی هدفون به کامپیوتر و بخش مجزای کنترل صدا (یا ریموت کنترل) برای دسترسی راحت‌تر فاقد از نحوه‌ی چیدمان اسپیکر‌ها، برخی از این قابلیت‌ها هستند که می‌توانند بسیار کاربردی باشند و هنگام خرید باید باتوجه‌به نیاز‌های خود آن‌ها را مدنظر قرار دهید. البته فراموش نکنید عموما قابلیت پخش مستقیم از روی حافظه‌ی USB یا کارت حافظه‌ در این دسته از سیستم‌های صوتی به‌دلیل پشتیبانی‌نکردن از نمایش پوشه‌ها (نمایش تمامی قطعه‌ها پشت‌سرهم) چندان کاربردی نیست.

دیدگاه شما درباره‌ی محصولات معرفی‌شده در این مقاله چیست؟ شما چه گزینه‌هایی برای استفاده در اتاق شخصی و همراه‌با کامپیوتر معرفی می‌کنید؟

نتیجه گیری انواع اسپیکر

در هنگام خرید اسپیکر کامپیوتری عوامل زیادی هستند که باید در نظر داشته باشید، قابلیت‌های اتصال، پشتیبانی از بلوتوث، ظاهر زیبا، ۲.۰، ۲.۱ یا ۵.۱ کاناله بودن، قیمت اسپیکر، کنترل اسپیکر، فضای میز و از همه مهمتر کیفیت صدا برخی از فاکتورهایی هستند که باید توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشید.

آیا مقاله راهنمای خرید اسپیکر کامپیوتر  برای شما مفید بود؟ آیا نکات گفته شده به شما در خرید اسپیکر مناسب کمک کننده بود؟ اگر نکته‌ای وجود دارد که در مقاله امروز بیان نشده است یا نظر و یا پیشنهادی دارید، می‌توانید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

جمع بندی

اسپیکر کامپیوتر در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی ارائه می‌شوند که هدف از تولید آنها  تولید صدای بلند و یکپارچه‌ ایست که بتواند نیاز کاربران را فراهم کند.

انتخاب بلندگو کامپیوتر مناسب به عواملی چون مکان استفاده از اسپیکر ، فضای مورد نیاز آن و هزینه ای که صرف آن می‌کنید بستگی دارد، پس قبل از خرید حتما به این موارد توجه فرمایید